Hurra! Piąta rocznica bloga!
Zgodnie z tradycją, w każdą rocznicę dzielę się z Wami tym, co dobrego działo się u mnie przez ostatni rok. 🙂
A działo się u mnie dużo, ale – paradoksalnie – nie mam wiele do opisywania. Rok temu napisałem długi artykuł, w którym podzieliłem się szczegółami związanymi z pracą nad kursami, rozterkami i wątpliwościami, które miałem podczas premiery oraz udzieliłem wielu wskazówek dotyczących budowania marki osobistej. Jeżeli planujesz założyć bloga, napisać książkę lub sprzedawać kursy, to przeczytaj zeszłoroczny artykuł.
W tym roku dużo się działo, ale mógłbym to streścić w kilku zdaniach:
- Pracowałem nad ebookiem: „Zakup działki i budowa domu – proces administracyjny krok po kroku„, który został napisany wspólnie z Krystianem Lemkowskim i Krzysztofem Derdzikowskim. Wiele tygodni pracy zaowocowało świetnym, przydatnym poradnikiem: Zobacz zawartość ebooka.
- Pracowałem z architektem Arturem Tomaszkiem nad projektem domu modelowego. O projekcie pisałem tutaj Projekt budowlany „Jak się wybudować i nie zwariować”! Jak wyglądają prace projektowe?, a rzuty i wizualizacje projektu można obejrzeć tutaj: Domy Modelowe.
Po cichu pracuję też nad 3 kursem, który będzie służył podczas każdego etapu budowy. Chcę do każdego etapu prac (fundamenty, stan surowy zamknięty, stan surowy otwarty itd.) nagrać kilka krótkich (po ok. 5-10 minut) filmów na konkretny temat:
- Jak czytać projekt budowlany?
- Jak policzyć materiał budowlany na dany etap?
- Gdzie i w jaki sposób zamówić materiał? O co pytać w hurtowni lub składzie budowlanym?
- W jaki sposób powinien być poprawnie wykonany dany etap budowy? Co warto sprawdzić na własną rękę? Konkrety na przykładach.
- Które działania wykonawców powinny budzić Twój niepokój? Zwrócę uwagę na najczęstsze błędy.
- Jakich wykonawców szukać do kolejnych etapów? Na co zwracać uwagę i jakie pytania im zadawać?
- Będziesz wiedział ile zamówić bloczków lub pustaków do murowania ścian (odczytałeś to z projektu),
- Będzie wiedział czy możesz dany materiał zastąpić innym (pod filmami będzie lista materiałów o podobnych parametrach), aby kupić materiał o najlepszym stosunku ceny do jakości,
- Zadasz dobre pytania w hurtowni dotyczące kosztów transportu, rodzaju rozładunku i możliwości zwrotu.,
- Będziesz wiedział, że powinieneś szukać elektryka, hydraulika, tynkarzy i posadzkarzy. Będziesz umiał porównać przedstawiane oferty
Krótkie, konkretne filmy. Podczas budowy nie ma czasu na oglądanie godzinnych materiałów
Co Wy na to? Czy taki kurs przyda Wam się podczas budowy? Napiszcie proszę w komentarzu.
MUZYKA
Chciałem na 5 rocznicę przygotować coś specjalnego i postanowiłem ujawnić moje hobby, którym zacząłem zajmować się jeszcze w podstawówce 🙂
Z hobby się ukrywałem, ale… nie do końca. Jeżeli słuchasz moich podcastów, to wiesz, że co nagranie, to inne intro.
A to dlatego, że wszystkie intra były albo fragmentami moich utworów, albo zostały napisane przeze mnie na potrzeby danego odcinka.
Ot, taki easter egg. 🙂
Przyszykowałem zestawienie wielu moich utworów z różnych gatunków: znajdziecie tu utwory grane na pianinie, „epicką”, orkiestrową muzykę, a także coś dynamicznego i rytmicznego. Ba, jest nawet retro. 😉
Miłego słuchania!
W nagraniu dzielę się też różnymi ciekawostkami z życia prywatnego. 🙂
Sama muzyka: bez mojego gadania. 🙂
Aby pobrać plik mp3 z muzyką KLIKNIJ TUTAJ.
Możesz także wysłuchać podcastu lub go pobrać: