O blogu czyli o tym, jak wszystko robię na odwrót.

Najpierw razem zamieszkaliśmy. Potem poznałem jej rodziców. Kilka miesięcy później byliśmy parą.

I tak moja współlokatorka została moją żoną 🙂 Mamy dwoje fajnych dzieciaków, Agatkę i Szymka. I całą rodziną mieszkamy pod lasem w ładnym domu, który wybudowaliśmy kilka lat temu.

Przed budową miałem ogromne wątpliwości. Na temat budowania domu nie wiedziałem właściwie nic. Po kilku miesiącach czytania różnych czasopism branżowych i przeglądania forów wiedziałem wszystko o najnowszych technologiach, ciekawych rozwiązaniach technicznych, ale nie dowiedziałem się tylko jednego:

Jak mamy się za to wszystko zabrać!?

A jednak dom stoi. Co więcej, wspominam jego budowę bardzo dobrze i niewiele rzeczy zmieniłbym, gdybym budował się drugi raz.

I trochę nie mogłem uwierzyć w to, że wszyscy (wszyscy!) znajomi mieli znaczne większe problemy podczas budowy. A to ktoś dał zaliczkę i wykonawca zapadł się pod ziemię, a to jakieś prace przeciągały się miesiącami, a to koszty budowy wzrosły tak bardzo, że pieniądze skończyły się w połowie wykończeniówki…

Dopiero podczas rozmów okazywało się, że większość ustaleń z ekipami była robiona „na gębę”, że znajomi spieszyli się z budową więc brali te ekipy, które akurat miały wolne terminy, a nie te, które były dobre, że budowali się według nieprzemyślanego projektu, że za bardzo zaufali niektórym ludziom i – niestety – zupełnie się do budowy nie przygotowali.

A ja po prostu umiem współpracować z ludźmi , umiem organizować inwestycje i wykorzystałem moje doświadczenie przy mojej budowie. Wiedziałem, że moje doświadczenie przyda się innym budującym. Przez jakiś czas udzielałem rad znajomym, a następnie napisałem kilka artykułów na temat tego, na co zwracać uwagę podczas współpracy z wykonawcami.

W 2017 roku wydałem książkę, w której opisuję, na co należy zwracać uwagę podczas budowy domu i podczas współpracy z ekipami. Zwracam uwagę jak podejść do kosztorysu i całego przygotowania do budowy. Napisana została prostym językiem, bez wchodzenia w szczegóły techniczne – ot, po przyjacielsku udzielam wielu cennych rad.

(Fragment mojej książki można pobrać tutaj.)

A dlaczego robię wszystko na odwrót?

Książkę wydałem samodzielnie. Własnym kosztem. Jest ładna, cieszy oko, została wydrukowana w kolorze na dobrym papierze, a całość jest okraszona ładnymi ilustracjami przygotowanymi na zamówienie. Jest także dostępny e-book a także audiobook.

Zrobiłem to bo chciałem się podzielić swoją wiedzą. Nie pisałem wtedy bloga, a fanpage na facebooku zacząłem prowadzić tydzień po wydaniu książki. Żaden ze mnie marketingowiec 🙂 Po prostu lubię udzielać rad i wiem, że są one bardzo przydatne. Mam nadzieję, że na blogu znajdziesz wiele ciekawych informacji, a nakład książki wyczerpie się do końca roku. 🙂

I tak myślę, że do budowy mojego domu też podszedłem na odwrót. Po prostu zbudowałem się w inny sposób niż większość ludzi. Bez chaosu i pośpiechu. Zgodnie z planem i założeniami. I dobrze na tym wyszedłem.

Tak jak dobrze wyszedłem na randkach z moją współlokatorką. 🙂

Dane kontaktowe:

Najłatwiej skontaktować się ze mną emailowo:

slawomir.zajac@poradnik-budowlany.com

Zachęcam do polubienia mojego fanpage na facebooku.

Fragment mojej książki można pobrać tutaj.

A samą książkę można zamówić z tej strony.

Pozdrawiam
Sławomir Zając