0 Udostępnień

Dzień dobry,

w dzisiejszym podcaście odsłuchasz cały rozdział mojego audiobooka „Jak się wybudować i nie zwariować”.

Rozdział: „Wybór wykonawcy” pozwoli Ci dobrze zweryfikować wykonawcę do budowy lub remontu domu lub mieszkania.

Uwaga: Fragment audiobooka zaczyna się od 6 minuty podcastu.

 

Poniżej link do nagrania, film na YouTube oraz transkrypcja.

Uwaga. Podcast jest dostępny także w iTunes i Spotify. A tu RSS.

Książkę możesz kupić tu: Poradnik budowlany.

 

TRANSKRYPCJA

 

Dzień dobry Sławek Zając, blog „Jak się wybudować i nie zwariować”.

Jestem uśmiechnięty ponieważ nareszcie skończyłem moją książkę i o tym będzie dzisiaj w podcaście. Mam dzisiaj coś specjalnego, a mianowicie ponad 20 minutowy fragment mojego audiobooka. A dokładnie rzecz biorąc jednego, całego rozdziału o tym, jak wybrać wykonawcę.

Zapraszam do słuchania!

 

Pierwsze wydanie mojej książki „Jak się wybudować i nie zwariować” powstało jeszcze, hoho, przed blogiem, jeszcze nie było wtedy podcastów, nie było kanału na youtubie. To był rok 2017. Wtedy nikt właściwie o mnie nie słyszał. Nie mówię, że teraz jestem bardzo znany, ale wtedy w ogóle byłem nie znany 🙂 Napisałem książkę, wydałem ją we własnym zakresie i za własne pieniądze po to, aby przestrzec ludzi przed nawiązywaniem współpracy z niesolidnymi i nierzetelnymi wykonawcami.

 

Starałem się, aby moja książka była uniwersalna. Niezależnie od tego czy planowałeś budowę domu, remont mieszkania, czy na przykład planowałeś założyć firmę i nie wiedziałeś, w jaki sposób współpracować z ludźmi, moja książka udzielała wielu cennych rad. Wielkie dzięki wszystkim czytelnikom 1 wydania za emaile, wiadomości, za wszystkie ciepłe słowa. To naprawdę dzięki Wam mam motywację do pisania artykułów na blogu i miałem olbrzymią motywację do tego, aby napisać drugie wydanie mojej książki.

Drugie wydanie powstało 2,5 roku później. Jestem jakby nie patrzeć 2,5 roku mądrzejszy 🙂 Wiem o wiele więcej o Waszych obawach i wątpliwościach dotyczących budowy domu i dlatego postanowiłem to drugie wydanie zrobić takim kompendium dla początkujących, kompendium dla osób, które planują budowę domu. W drugim wydaniu zawarłem chyba wszystkie moje rady dotyczące tego, jak wybudować dom i nie zwariować, jak się do tej budowy przygotować. Znajdziesz tam informację o finansach, o tym, że to Ty powinieneś znać dobrze swoje zarobki, swoje wydatki zanim zaczniesz myśleć o budowie domu. Tak naprawdę koszt budowy domu ma znaczenie, ale to ile zarabiasz, wydajesz i ile ci co miesiąc zostaje na życie ma ogromne znaczenie.

W książce piszę o tym, jak wybrać działkę budowlaną. Pokazuję czy wybrać projekt z katalogu czy indywidualny. Są oczywiście różne możliwości. Pokazuję, jaki jest wybór systemu i technologii budowy, ile kosztuje wybudowanie domu i na kilkudziesięciu stronach zajmuję się tym, w jaki sposób przygotować kosztorys budowy Twojego domu.

Pokazuję, jak wybrać projektanta. Pokazuję, jak wybrać kierownika budowy. Jak wybrać wykonawców? Wykonawców przewinie się przez Twoją budowę mnóstwo: od geodety, projektanta, kierownika budowy, jedna ekipa, druga ekipa, po końcowe prace związane z ułożeniem glazury, podłogi. Jeżeli budujesz się systemem zleconym, będzie sam dobierał ekipy, to ta książka jest bezcenna. Tych wszystkich osób i firm, którzy się przewiną przez Twoją budowę będzie pewnie 20-30. Osób, z którymi będziesz rozmawiał, zanim wybierzesz odpowiednich wykonawców, to łącznie będzie ze 100-200. Wiadomo, że trzeba porozmawiać z kilkoma wykonawcami, zanim wybierzesz. W związku z tym ta książka naprawdę jest megapomocna.

Pokazuję w niej,  jak negocjować z wykonawcami. Pokazuję, jak podpisać dobrą umowę i co ta umowa powinna zawierać. Pokazuję także, jak sprawdzać wykonawcę. Jak nawiązać współpracę z tymi najlepszymi. Nie zawsze najdroższymi czy tez najtańszymi. To po prostu chodzi o to, żeby wybrać wykonawcę, który jest oczywiście na naszą kieszeń, ale jednocześnie, który jest dobry, rzetelny i nie będziemy sobie pluć w brodę, jeżeli okaże się, że coś jest nie tak.

Pokazuję, kto powinien kupować materiały budowlane, instalacyjne i wykończeniowe. W zależności od tego, jaki mamy rodzaj materiałów, czasami będzie lepiej jak ty coś kupisz, czasami jak wykonawca.

Pokazuję, jak kontrolować prace, co zrobić jeżeli zauważysz błędy w trakcie plan. Pytanie: wygonisz wykonawcę? Dasz mu szansę? W książce udzielam pewnych rad, które wynikają z mojego kilkunastoletniego doświadczenia jako przedsiębiorcy.

Pokazuję, co robić, jeżeli zauważysz błędy już przy odbiorze prac. Czy jest za późno? Czy płacić? Czy wysłać jakieś pisma? O tym wszystko jest.

W książce jest sporo rzeczy 🙂

Pod podcastem znajdziesz spis treści i… uwaga, uwaga, jeżeli subskrybujesz mojego bloga, to właśnie dostałeś link do pliku PDF z całym rozdziałem mojej książki o tym, jak wybrać wykonawcę.

To jest cały rozdział mojej książki. Udostępniam go bezpłatnie. Wiem, że ten rozdział jest cennym źródłem informacji, a jednocześnie mam nadzieję, że jak ktoś zapozna się z jednym rozdziałem, to trochę mu apetyt wzrośnie i kupi moją książkę 🙂

W związku z tym, że słuchasz mojego podcastu już za chwilę wysłuchasz fragment audiobooka mojej książki. Cały rozdział o tym, jak wybrać wykonawcę. Czyta lektor Michał Klawiter.

Ciekawe, czy komuś ulżyło, że to nie ja czytam 🙂

 

Ps W tym miejscu kupisz moją książkę: kup moją książkę.

Ważna informacja. Niezależnie od tego, czy kupisz wydanie papierowe, ebook czy audiobook, stworzyłem podstronę na moim blogu specjalnie dla moich czytelników. W kilkunastu miejscach w książce kieruję mojego czytelnika na tę podstronę, gdzie uzyska więcej informacji na różne tematy. Na tej podstronie kieruję do moich artykułów, arkuszy kalkulacyjnej, ale także do dodatkowych materiałów, które nie są nigdzie dostępne.

To jest strona, która będzie z czasem się rozrastała. Im więcej będę otrzymywał pytań, im więcej ja też się będę dowiadywał, tym ta wiedza będzie rosła. To można powiedzieć jest porządny aneks do mojej książki.

Druga sprawa jest taka, że jeszcze przez jakiś czas, nie wiem dokładnie ile, ale pewnie przez kilka tygodni, do każdej książki będzie dołączany artykuł „Błędy w projektach”. Jest to prawie 30-stronicowy artykuł w wersji PDF, w którym pokazuję, z czego składa się projekt budowlany, dlaczego niektóre projekty są tańsze, a niektóre droższe i – najważniejszy fragment – jakie najczęściej błędy są spotykane w projektach budowlanych. Kupa wiedzy.

W założeniu to kiedyś będzie osobny rozdział mojej drugiej książki, ale prawdę mówiąc, zanim tę książkę napiszę i ją wydam, to minie podejrzewam 2 lata więc po prostu ten artykuł na razie dorzucam gratis do każdego zamówienia.

Dodatkowo dorzucam megaporadnik o wyborze działki budowlanej. Jest to poradnik podobny do tego, który jest na blogu, ale wersja rozszerzona i wersja zredagowana specjalnie na potrzeby mojej książki.

Tak naprawdę książkę to nie wszystko, tych materiałów dodatkowych jest sporo, a jeżeli komuś to nie wystarcza, to też jest możliwy zakup pakietu, który obejmuje nie tylko wszystkie wersje książki (wydanie papierowe, ebook, audiobook) i wszystkie materiały dodatkowe, ale także dodatkowe szkolenie „Budowa domu od A do Z”. Szkolenie trwa prawie 80 minut. Jest to też szkolenie nagrane specjalnie na potrzeby drugiego wydania książki, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. Wystarczy dołożyć tylko 20 złotych do ceny książki i to szkolenie masz w zasięgu ręki.

Ku mojej satysfakcji starsza wersja tego szkolenia była kupowana bardzo często. W pewnej chwili więcej osób kupowało cały pakiet, ten najdroższy niż samą książkę papierową. Mam nadzieję, że to nowe szkolenie „Budowa domu od A do Z” będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem.

Wielkie dzięki! Nietypowy to podcast, bo jednak przez większą część nie mówiłem ja 🙂 Wielkie dzięki za wszystko, za nieustającą motywację. Mam po prostu megapomysłów na temat tego, co jeszcze zrobić z blogiem i w jaki sposób Wam pomagać. Część pomysłów już zdradzę w najbliższych tygodniach, ale naprawdę będzie się działo.

Wielkie dzięki i do usłyszenia. Miłego dnia lub miłego wieczoru.

Pozdrawiam serdecznie,

Sławek Zając, Jak Się Wybudować i Nie Zwariować

0 Udostępnień