Książka o której piszą: „Szkoda, że nie przeczytałem jej przed budową”


49 zł
39 zł
69 zł

 

Chcesz wybudować dom i potrzebujesz pomocy?

Doskonale pamiętam, jak stresowałem się podczas przygotowań do budowy mojego domu. Pochłaniałem kolejne magazyny budowlane, przeglądałem fora w poszukiwaniu informacji i po pół roku stwierdziłem, że dalej nic nie wiem… Szczerze mówiąc ogarnął mnie paraliż – czułem, że sprawa mnie przerasta i w pewnym momencie chciałem nawet zrezygnować z budowy. To było 9 lat temu, a dalej pamiętam to przykre uczucie.

I nagle dotarło do mnie, że przecież nie muszę znać się na wszystkim. Oczywiste, prawda? 🙂 Uświadomiłem sobie, że wszystkie siły powinienem przeznaczyć na znalezienie porządnego projektanta, solidnego kierownika budowy i rzetelnych wykonawców. Ludzi, którzy nie tylko wykonają dobrze swoją pracę, ale będą także służyć wsparciem i pomocą.

Prowadzę od kilkunastu lat moją firmę. Współpracuję z prześwietnymi ludźmi na których mogę liczyć w każdej sytuacji. Pomyślałem, że muszę zarządzić budową tak, jak moją firmą – nawiązać współpracę z po prostu świetnymi ludźmi. To klucz do udanej budowy.

Jak jednak wybrać właściwego wykonawcę skoro pełno na rynku nierzetelnych i niesolidnych osób? Oj, dużo się naczytałem i nasłuchałem o przeróżnych „fachowcach”… Może słyszałeś o wykonawcy, który wziął zaliczkę po czym po prostu przestał odbierać telefony? A ile razy słyszałeś o „fachowcu”, który miał skończyć pracę już dawno temu, ale ciągle ją przeciąga bo robi w 2 miejscach na raz?  Albo o kimś kto miał już dawno rozpocząć remont, ale ciągle mu coś wypada – a to samochód się zepsuł, a to dziecko chore…

Tak być nie musi!


Posłuchaj wstępu książki (lektor: Piotr Rybiałek)


I to właśnie o współpracy z ludźmi jest moja książka. Zawarłem w niej 14 lat mojego doświadczenia jako przedsiębiorcy. Codziennie współpracuję z wykonawcami z przeróżnych branż, negocjacje i ustalanie warunków współpracy to mój chleb powszedni i po prostu umiem to robić i jestem w tym dobry.

Nauczyłem się starannie dobierać wykonawców, bo cenię sobie spokój, a nauczyłem się negocjować, bo cenię swoje pieniądze.

(Opinia na temat książki z serwisu lubimyczytac.pl)

Książka o budowie domu

Z książki dowiesz się, w jaki sposób wybrać odpowiedniego wykonawcę. Na co zwracać uwagę? Czy brać osoby z polecenia? Ostrzegam przed tym, aby nie brać wykonawców tylko dlatego, że mają wolne terminy lub niskie ceny i udzielam wielu wskazówek.

Opisuję w jaki sposób wynegocjować z wykonawcą dobrą cenę. O stan portfela należy dbać już od samego początku, aby nie przepłacić już od pierwszego etapu budowy. Koszt budowy domu wynosi kilkaset tysięcy złotych więc wydaje się, że 500 złotych w tę czy w tamtą stronę nie ma znaczenia, ale… 500 złotych tu, 1000 złotych tam i nagle na etapie wykończeniówki kończą się pieniądze. Dbaj o pieniądze i naucz się negocjować.

Jeżeli wybrałeś wykonawcę i ustaliłeś z nim dobrą cenę to koniecznie podpisz z nim umowę. I to właśnie o umowach jest trzeci rozdział mojej książki. Dowiedz się dlaczego podpisywanie umów jest ważne, co powinna zawierać dobrze napisana umowa i jak skłonić wykonawcę do złożenia podpisu.


Każdy nabywca mojej książki otrzymuje pakiet wzorów umów z wykonawcami: projektantem, kierownikiem budowy, wykonawcą stanu surowego, elektrykiem i hydraulikiem!


UWAGA: Kilkanaście stron mojej książki otrzymasz po zapisaniu się do mojego newsletterra:(będę także informował o nowych artykułach na blogu)

A co dalej? Jeżeli wybrałeś rzetelnego wykonawcę, ustaliłeś z nim satysfakcjonującą cenę i podpisałeś z nim umowę to kusi, aby oddać wszystkie sprawy w jego ręce. Niezależnie jednak od tego z kim nawiązałeś współpracę – bądź czujny. Kontroluj prace i sprawdzaj czy są wykonywane zgodnie z ustaleniami. Nauczę cię jak to zrobić. Dowiesz się także co zrobić w przypadku zauważenia błędów w trakcie wykonywania prac lub po ich zakończeniu.

Pokażę ci także, że ze wszystkich ludzi, którzy będą uczestniczyć podczas budowy Twojego domu to TY jesteś najważniejszy.  Wiem, że masz sporo obaw i wątpliwości dotyczących budowy. Nic dziwnego 🙂 Budowa domu to wiele niewiadomych, trzeba załatwić mnóstwo spraw, podjąć tysiące decyzji…  A im dłużej trwa przygotowanie do budowy tym coraz bardziej jesteśmy tym wszystkim zmęczeni i chcemy iść na skróty. To błąd i pokażę ci jak go uniknąć. Dowiesz się w jaki sposób trzymać się zasad i być konsekwentnym podczas całej budowy.

(Podziękowanie od czytelnika 🙂 

Ale to nie wszystko!

W książce znajdziesz odpowiedź na takie pytania:

w jaki sposób znaleźć dobrą działkę budowlaną i wynegocjować za nią dobrą cenę?

w jaki sposób przygotować się do budowy? Znajomość kosztów budowy domu i swojego budżetu pozwala podejmowanie świadomych decyzji podczas wyboru projektu budowlanego oraz podczas budowy. Pokazuję, w jaki sposób podejmować właściwe decyzje, w taki sposób, aby po prostu starczyło pieniędzy aż do przeprowadzki oraz pokażę, w jaki sposób obliczyłem koszt wybudowania mojego domu. Jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty wiedziałem, ile dokładnie potrzebujemy pieniędzy włącznie z wykończeniem, meblami, kostką brukową i przygotowaniem trawnika!

oraz rozwiewam wiele wątpliwości dotyczących samej budowy.

(Opinia na temat książki z serwisu lubimyczytac.pl)

Kup teraz wydanie papierowe, ebook oraz audiobook.

Wydałem książkę w wersji zarówno papierowej, jak i w formie ebooka oraz audiobooka.

  1. PAKIET – KSIĄŻKA, E-BOOK, AUDIOBOOK

To najlepszy stosunek zawartości do ceny.

Otrzymujesz:

– wydanie papierowe (154 kolorowe strony, oprawa miękka),
– e-book (format mobi oraz epub),
– audiobook (3,5 godziny),
– zapis mojego szkolenia: budowa domu od A do Z (80 minut),

– 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

Całkowita cena to 69 złotych + koszt przesyłki (9 zł)

KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ PAKIET (książka, ebook, audiobook)

 

2. KSIĄŻKA – Wydanie papierowe.

Kolor. 154 strony, kolor. Oprawa miękka. Format B5 (250 x 176 mm).

+ 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

Cena: 49 złotych + koszt przesyłki (9 zł)

KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ (książka papierowa)

 

3. PAKIET MOBILNY.

e-book (format mobi oraz epub)
audiobook (3,5 godziny)

+ 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

Cena: 39 złotych

Materiały są wysyłane natychmiast po złożeniu i opłaceniu zamówienia.

KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ (ebook + audiobook)

Materiały elektroniczne są przesyłane od razu po opłaceniu zamówienia, wydanie papierowe wysyłam pocztą priorytetową w ciągu 24 godzin od opłaceniu zamówienia (zwykle dochodzą w 2 dni). Możliwość odbioru osobistego w Warszawie (ul. Świętokrzyska) lub Żyrardowie – proszę o wcześniejszy kontakt.

Poniżej jeszcze kilka opinii osób, które przeczytały moją książkę:

Najmilsze komentarze pochodzą od osób, które napisały, że przeczytały książkę dwa razy i zamierzają ją przeczytać trzeci raz. Trudno o lepszy komplement 🙂 Bo moja książka, pomimo tego, że jest to książka o budowie domu, jest po prostu uniwersalna i dzięki niej nauczysz się współpracować z ludźmi także poza placem budowy.

SPIS TREŚCI

Spis treści oraz kilka stron książki znajdziesz tu:

–> Zapoznaj się ze spisem treści i fragmentami książki

Możesz także wysłuchać fragment audiobooka

–> Posłuchaj audiobooka (jeden rozdział)

 

Pozdrawiam i życzę przede wszystkim spokojnej budowy. 🙂

Sławek Zając

slawomir.zajac@poradnik-budowlany.com