55 zł
(+ koszt wysyłki)

Wraz z książką:
• wzory umów
• poradnik „Błędy w projektach”

49 zł
(wysyłka: nie dotyczy)

Wraz z książką:
• wzory umów
• poradnik „Błędy w projektach”

75 zł
(+ koszt wysyłki)

Wraz z pakietem:
• wzory umów
• poradnik „Błędy w projektach”
• zapis szkolenia „Budowa domu od A do Z” 

390 zł
(darmowa wysyłka)

Książka, ebook, audiobook
+ 10 godzinny kurs video!

Mnóstwo materiałów pomocniczych, które pomogą oszacować koszt budowy, znaleźć dobrą działkę i podpisać dobrą umowę przedwstępną.

+ wszystkie inne bonusy (umowy, poradnik itd.)

 

Chcesz wybudować dom i potrzebujesz pomocy?

Doskonale pamiętam, jak stresowałem się podczas przygotowań do budowy mojego domu. Pochłaniałem kolejne magazyny budowlane, przeglądałem fora w poszukiwaniu informacji i po pół roku stwierdziłem, że dalej nic nie wiem… Szczerze mówiąc ogarnął mnie paraliż – czułem, że sprawa mnie przerasta i w pewnym momencie chciałem nawet zrezygnować z budowy. To było 9 lat temu, a dalej pamiętam to przykre uczucie.

I nagle dotarło do mnie, że przecież nie muszę znać się na wszystkim. Oczywiste, prawda? 🙂 Uświadomiłem sobie, że wszystkie siły powinienem przeznaczyć na znalezienie porządnego projektanta, solidnego kierownika budowy i rzetelnych wykonawców. Ludzi, którzy nie tylko wykonają dobrze swoją pracę, ale będą także służyć wsparciem i pomocą.

Prowadzę od kilkunastu lat moją firmę. Współpracuję z prześwietnymi ludźmi na których mogę liczyć w każdej sytuacji. Pomyślałem, że muszę zarządzić budową tak, jak moją firmą i nawiązać współpracę z po prostu świetnymi ludźmi. To klucz do udanej budowy.

Jak jednak wybrać właściwego wykonawcę skoro pełno na rynku nierzetelnych i niesolidnych osób? Oj, dużo się naczytałem i nasłuchałem o przeróżnych „fachowcach”… Może słyszałeś o wykonawcy, który wziął zaliczkę po czym po prostu przestał odbierać telefony? A ile razy słyszałeś o „fachowcu”, który miał skończyć pracę już dawno temu, ale ciągle ją przeciąga bo robi w 2 miejscach na raz?  Albo o kimś kto miał już dawno rozpocząć remont, ale ciągle mu coś wypada – a to samochód się zepsuł, a to dziecko chore…

Tak być nie musi!


Posłuchaj jednego z rozdziałów książki. Rozdział 11. Wybieramy wykonawcę. (lektor: Michał Klawiter)


 

I to właśnie o współpracy z ludźmi jest moja książka „Jak się wybudować i nie zwariować„. Zawarłem w niej 14 lat mojego doświadczenia jako przedsiębiorcy. Codziennie współpracuję z wykonawcami z przeróżnych branż, negocjacje i ustalanie warunków współpracy to mój chleb powszedni, umiem to robić i jestem w tym dobry.

Nauczyłem się starannie dobierać wykonawców, bo cenię sobie spokój, a nauczyłem się negocjować, bo cenię swoje pieniądze.

(Opinia na temat pierwszego wydania książki z serwisu lubimyczytac.pl)

Książka o budowie domu

Z książki dowiesz się, w jaki sposób wybrać odpowiedniego wykonawcę. Na co zwracać uwagę? Czy brać osoby z polecenia? Ostrzegam przed tym, aby nie brać wykonawców tylko dlatego, że mają wolne terminy lub niskie ceny i udzielam wielu wskazówek.

Opisuję w jaki sposób wynegocjować z wykonawcą dobrą cenę. O stan portfela należy dbać już od samego początku, aby nie przepłacić już od pierwszego etapu budowy. Koszt budowy domu wynosi kilkaset tysięcy złotych więc wydaje się, że 500 złotych w tę czy w tamtą stronę nie ma znaczenia, ale… 500 złotych tu, 1000 złotych tam i nagle na etapie wykończeniówki kończą się pieniądze. Dbaj o pieniądze i naucz się negocjować.

Jeżeli wybrałeś wykonawcę i ustaliłeś z nim dobrą cenę to koniecznie podpisz z nim umowę. I to właśnie o umowach jest trzeci rozdział mojej książki. Dowiedz się dlaczego podpisywanie umów jest ważne, co powinna zawierać dobrze napisana umowa i jak skłonić wykonawcę do złożenia podpisu.


Każdy nabywca mojej książki otrzymuje pakiet wzorów umów z wykonawcami: projektantem, kierownikiem budowy, wykonawcą stanu surowego, elektrykiem i hydraulikiem!


A co dalej? Jeżeli wybrałeś rzetelnego wykonawcę, ustaliłeś z nim satysfakcjonującą cenę i podpisałeś z nim umowę to kusi, aby oddać wszystkie sprawy w jego ręce. Niezależnie jednak od tego z kim nawiązałeś współpracę – bądź czujny. Kontroluj prace i sprawdzaj czy są wykonywane zgodnie z ustaleniami. Nauczę cię jak to zrobić. Dowiesz się także co zrobić w przypadku zauważenia błędów w trakcie wykonywania prac lub po ich zakończeniu.

Pokażę ci także, że ze wszystkich ludzi, którzy będą uczestniczyć podczas budowy Twojego domu to TY jesteś najważniejszy.  Wiem, że masz sporo obaw i wątpliwości dotyczących budowy. Nic dziwnego 🙂 Budowa domu to wiele niewiadomych, trzeba załatwić mnóstwo spraw, podjąć tysiące decyzji…  A im dłużej trwa przygotowanie do budowy tym coraz bardziej jesteśmy tym wszystkim zmęczeni i chcemy iść na skróty. To błąd i pokażę ci jak go uniknąć. Dowiesz się w jaki sposób trzymać się zasad i być konsekwentnym podczas całej budowy.

(Podziękowanie od czytelnika 🙂 

Ale to nie wszystko!

W książce znajdziesz odpowiedź na takie pytania:

– W jaki sposób znaleźć dobrą działkę budowlaną i wynegocjować za nią dobrą cenę?

– W jaki sposób znaleźć rzetelnego projektanta i kierownika budowy?

– Kto powinien kupować materiały budowlane: Ty czy wykonawca?

W jaki sposób przygotować się do budowy? Znajomość kosztów budowy domu i swojego budżetu pozwala podejmowanie świadomych decyzji podczas wyboru projektu budowlanego oraz podczas budowy. Pokazuję, w jaki sposób podejmować właściwe decyzje, w taki sposób, aby po prostu starczyło pieniędzy aż do przeprowadzki oraz pokażę, w jaki sposób obliczyłem koszt wybudowania mojego domu. Jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty wiedziałem, ile dokładnie potrzebujemy pieniędzy włącznie z wykończeniem, meblami, kostką brukową i przygotowaniem trawnika!

– oraz rozwiewam wiele wątpliwości dotyczących samej budowy.

—> Z każdą książką otrzymujesz artykuł „Błędy w projektach” (PDF), z którego dowiesz się:

  • Co powinien zawierać projekt budowlany?
  • Jakie błędy występują najczęściej?
  • Jak znaleźć błędy i braki w naszym projekcie? Dużo przykładów.
  • Co to jest projekt wykonawczy?
  • Dlaczego niektóre projekty kosztują 5000 złotych, a niektóre 30000?


(Opinia na temat pierwszego wydania książki z serwisu lubimyczytac.pl)

Spis treści oraz fragmenty książki:

Zapraszam do przejrzenia spisu treści i przeczytania fragmentu książki: –> TUTAJ <–

Kup teraz wydanie papierowe, ebook, audiobook oraz szkolenie

Wydałem książkę w wersji zarówno papierowej, jak i w formie ebooka oraz audiobooka. A jeśli dopiero zaczynasz myśleć o budowie domu, to możesz skorzystać także z pakietu, w którym oprócz książki dostaniesz też 10-godzinny kurs on-line na temat prawidłowego wyboru i zakupu działki oraz przygotowania się do budowy.

  1. PAKIET – KSIĄŻKA, E-BOOK, AUDIOBOOK. Drugie wydanie.

To najlepszy stosunek zawartości do ceny.

Otrzymujesz:

– wydanie papierowe (236 kolorowych stron, oprawa miękka),
– e-book (format mobi oraz epub),
– audiobook (6 godzin),

+ 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

+ Artykuł „Błędy w projektach” (PDF) (25 stron)

+ Zapis mojego szkolenia: „Budowa domu od A do Z” (80 minut),
Poruszane tematy:

  • Ile kosztuje budowa domu? Gdzie szukać oszczędności?
  • Działka budowlana. Na co zwracać uwagę? Jak znaleźć dobrą działkę? Jak wynegocjować dobrą cenę?
  • Jak wybrać projekt budowlany? Wady i zalety projektów gotowych i indywidualnych
  • Jak wybrać wykonawcę, projektanta, kierownika budowy? Jak powinna wyglądać przykładowa umowa?

Całkowita cena to 75 złotych + koszt przesyłki.

KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ PAKIET (książka, ebook, audiobook, zapis szkolenia)

 

2. KSIĄŻKA – Wydanie papierowe. Drugie wydanie.

236 stron, kolor. Oprawa miękka. Format B5 (250 x 176 mm).

+ 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

+ Artykuł „Błędy w projektach” (PDF) (18 stron)

Cena: 55 złotych + koszt przesyłki.

KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ (książka papierowa)

 

3. PAKIET MOBILNY. Drugie wydanie.

e-book (format mobi oraz epub)
audiobook (6 godzin)

+ 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

Cena: 49 złotych

KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ (ebook + audiobook)

 

4. PAKIET VIP: książka (drugie wydanie!) + kurs.

Jeśli naprawdę chcesz się zabrać za budowę domu i zwłaszcza, jeśli nie masz jeszcze działki, polecam pakiet VIP, w którym oprócz mojej książki (wydanie papierowe, audiobook, ebook),dostajesz dostęp do 10-godzinnego kursu on-line oraz szereg użytecznych materiałów dodatkowych pozwalających znaleźć i bezpiecznie kupić działkę. Kurs pomaga mądrze ZAPLANOWAĆ całą inwestycję już na etapie zakupu działki.

Oprócz kursu otrzymujesz szereg materiałów pomocniczych (arkusze budżetu, checklista dobrej działki, checklista zakupu, dokument pomagający określić swoje oczekiwania, wytyczne do umowy przedwstępnej). Więcej szczegółów czytaj tutaj.

–> KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ I ZAMÓWIĆ <–

 

Poniżej jeszcze kilka opinii osób, które przeczytały moją książkę:

Najmilsze komentarze pochodzą od osób, które napisały, że przeczytały książkę dwa razy i zamierzają ją przeczytać trzeci raz. Trudno o lepszy komplement 🙂 Bo moja książka, pomimo tego, że jest to książka o budowie domu, jest po prostu uniwersalna i dzięki niej nauczysz się współpracować z ludźmi także poza placem budowy.

 

Pozdrawiam i życzę przede wszystkim spokojnej budowy. 🙂

Sławek Zając

slawomir.zajac@poradnik-budowlany.com