55 zł
(+ koszt wysyłki)

Wraz z książką:
• wzory umów
• poradnik „Błędy w projektach”

49 zł
(wysyłka: nie dotyczy)

Wraz z książką:
• poradnik „Błędy w projektach”

75 zł
(+ koszt wysyłki)

Wraz z pakietem:
• wzory umów
• poradnik „Błędy w projektach”
• zapis szkolenia „Budowa domu od A do Z” 

od 350 zł
(darmowa wysyłka)

Wraz z pakietem:
• książka i wszystkie bonusy
• kurs o działce 10h video
• kurs o przygotowaniu 15h
• materiały dodatkowe (checklisty, arkusze, umowy)
• szkolenie krok po kroku

Szkoda, że nie przeczytałem jej przed budową…
(częsta recenzja)

Chcesz wybudować dom i potrzebujesz pomocy?

Doskonale pamiętam, jak stresowałem się podczas przygotowań do budowy mojego domu. Pochłaniałem kolejne magazyny budowlane, przeglądałem fora w poszukiwaniu informacji i po pół roku stwierdziłem, że dalej nic nie wiem… Szczerze mówiąc ogarnął mnie paraliż – czułem, że sprawa mnie przerasta i w pewnym momencie chciałem nawet zrezygnować z budowy. To było 11 lat temu, a dalej pamiętam to przykre uczucie.

I nagle dotarło do mnie, że przecież nie muszę znać się na wszystkim. Oczywiste, prawda? 🙂 Uświadomiłem sobie, że wszystkie siły powinienem przeznaczyć na znalezienie porządnego projektanta, solidnego kierownika budowy i rzetelnych wykonawców. Ludzi, którzy nie tylko wykonają dobrze swoją pracę, ale będą także służyć wsparciem i pomocą.

Prowadzę od kilkunastu lat moją firmę. Współpracuję z prześwietnymi ludźmi na których mogę liczyć w każdej sytuacji. Pomyślałem, że muszę zarządzić budową tak, jak moją firmą i nawiązać współpracę z po prostu świetnymi ludźmi. To klucz do udanej budowy.

Jak jednak wybrać właściwego wykonawcę skoro pełno na rynku nierzetelnych i niesolidnych osób? Oj, dużo się naczytałem i nasłuchałem o przeróżnych „fachowcach”… Może słyszałeś o wykonawcy, który wziął zaliczkę po czym po prostu przestał odbierać telefony? A ile razy słyszałeś o „fachowcu”, który miał skończyć pracę już dawno temu, ale ciągle ją przeciąga bo robi w 2 miejscach na raz?  Albo o kimś kto miał już dawno rozpocząć remont, ale ciągle mu coś wypada – a to samochód się zepsuł, a to dziecko chore…

Tak być nie musi!


Posłuchaj jednego z rozdziałów książki. Rozdział 11. Wybieramy wykonawcę. (lektor: Michał Klawiter)


 

I to głównie o współpracy z ludźmi jest moja książka „Jak się wybudować i nie zwariować„. Zawarłem w niej 16 lat mojego doświadczenia jako przedsiębiorcy.

Codziennie współpracuję z wykonawcami z przeróżnych branż. Negocjuję, ustalam warunki współpracy, kontroluję wykonywane prace.

Nauczyłem się starannie dobierać wykonawców, bo cenię sobie spokój, a nauczyłem się negocjować, bo cenię swoje pieniądze.

(Opinia na temat pierwszego wydania książki z serwisu lubimyczytac.pl)

Książka o budowie domu

Z książki dowiesz się, w jaki sposób wybrać odpowiedniego wykonawcę. Na co zwracać uwagę? Czy brać osoby z polecenia? Ostrzegam przed tym, aby nie brać wykonawców tylko dlatego, że mają wolne terminy lub niskie ceny i udzielam wielu wskazówek.

Opisuję w jaki sposób wynegocjować z wykonawcą dobrą cenę. O stan portfela należy dbać już od samego początku, aby nie przepłacić już od pierwszego etapu budowy. Koszt budowy domu wynosi kilkaset tysięcy złotych więc wydaje się, że 500 złotych w tę czy w tamtą stronę nie ma znaczenia, ale… 500 złotych tu, 1000 złotych tam i nagle na etapie wykończeniówki kończą się pieniądze. Dbaj o pieniądze i naucz się negocjować.

Jeżeli wybrałeś wykonawcę i ustaliłeś z nim dobrą cenę to koniecznie podpisz z nim umowę. I to właśnie o umowach jest trzeci rozdział mojej książki. Dowiedz się dlaczego podpisywanie umów jest ważne, co powinna zawierać dobrze napisana umowa i jak skłonić wykonawcę do złożenia podpisu.


Każdy nabywca mojej książki otrzymuje pakiet wzorów umów z wykonawcami: projektantem, kierownikiem budowy, wykonawcą stanu surowego, elektrykiem i hydraulikiem!


A co dalej? Jeżeli wybrałeś rzetelnego wykonawcę, ustaliłeś z nim satysfakcjonującą cenę i podpisałeś z nim umowę to kusi, aby oddać wszystkie sprawy w jego ręce. Niezależnie jednak od tego z kim nawiązałeś współpracę – bądź czujny. Kontroluj prace i sprawdzaj czy są wykonywane zgodnie z ustaleniami. Nauczę cię jak to zrobić. Dowiesz się także co zrobić w przypadku zauważenia błędów w trakcie wykonywania prac lub po ich zakończeniu.

Pokażę ci także, że ze wszystkich ludzi, którzy będą uczestniczyć podczas budowy Twojego domu to TY jesteś najważniejszy.  Wiem, że masz sporo obaw i wątpliwości dotyczących budowy. Nic dziwnego 🙂 Budowa domu to wiele niewiadomych, trzeba załatwić mnóstwo spraw, podjąć tysiące decyzji…  A im dłużej trwa przygotowanie do budowy tym coraz bardziej jesteśmy tym wszystkim zmęczeni i chcemy iść na skróty. To błąd i pokażę ci jak go uniknąć. Dowiesz się w jaki sposób trzymać się zasad i być konsekwentnym podczas całej budowy.

 

Ale to nie wszystko!

W książce znajdziesz odpowiedź na takie pytania:

– W jaki sposób znaleźć dobrą działkę budowlaną i wynegocjować za nią dobrą cenę?

– W jaki sposób znaleźć rzetelnego projektanta i kierownika budowy?

– Kto powinien kupować materiały budowlane: Ty czy wykonawca?

W jaki sposób przygotować się do budowy?

Z książki dowiesz się, w jaki sposób podejmować właściwe decyzje oraz w jaki sposób obliczyć całkowity koszt wybudowania Twojego domu.

 

—> Z każdą książką otrzymujesz artykuł „Błędy w projektach” (PDF), z którego dowiesz się:

  • Co powinien zawierać projekt budowlany?
  • Jakie błędy występują najczęściej?
  • Jak znaleźć błędy i braki w naszym projekcie? Dużo przykładów.
  • Co to jest projekt wykonawczy?
  • Dlaczego niektóre projekty kosztują 5000 złotych, a niektóre 30000?


(Opinia na temat pierwszego wydania książki z serwisu lubimyczytac.pl)

Spis treści oraz fragmenty książki:

Zapraszam do przejrzenia spisu treści i przeczytania fragmentu książki: –> TUTAJ <--   Poniżej znajdziesz szczegółowy opis zawartości wszystkich produktów.

Opcja 1. PAKIET: KSIĄŻKA, E-BOOK, AUDIOBOOK

– 2 GODZINNY FILM „BUDOWA DOMU OD A DO Z”
– MATERIAŁY DODATKOWE

Otrzymujesz:

wydanie papierowe (najnowsze wydanie, 236 stron, kolor, oprawa miękka),
– e-book (format mobi, epub oraz PDF),
– audiobook (6 godzin),

+ 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

– Artykuł „Błędy w projektach” (PDF) (25 stron)

+ Zapis mojego szkolenia: „Budowa domu od A do Z” (2 godziny),
Poruszane tematy:

  • Ile kosztuje budowa domu? Gdzie szukać oszczędności?
  • Działka budowlana. Na co zwracać uwagę? Jak znaleźć dobrą działkę? Jak wynegocjować dobrą cenę?
  • Jak wybrać projekt budowlany? Wady i zalety projektów gotowych i indywidualnych
  • Jak wybrać wykonawcę, projektanta, kierownika budowy? Jak powinna wyglądać przykładowa umowa?

Obszerny skrót szkolenia obejrzysz na moim kanale:

Całkowita cena to 75 złotych + koszt przesyłki.

To najlepszy stosunek zawartości do ceny!

KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ PAKIET (książka, ebook, audiobook, zapis szkolenia)

 

 

 

Opcja 2. KSIĄŻKA – Wydanie papierowe. Najnowsze wydanie.

236 stron, kolor. Oprawa miękka. Format B5 (250 x 176 mm).

+ 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

+ Artykuł „Błędy w projektach” (PDF) (18 stron)

Cena: 55 złotych + koszt przesyłki.

KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ (książka papierowa)

 

 

 

Opcja 3. PAKIET MOBILNY. Najnowsze wydanie.

e-book (format mobi, epub oraz PDF)
audiobook (6 godzin)

+ 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

Cena: 49 złotych

KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ (ebook + audiobook)

 

Najmilsze komentarze pochodzą od osób, które napisały, że przeczytały książkę dwa razy i zamierzają ją przeczytać trzeci raz. Trudno o lepszy komplement 🙂 Bo moja książka, pomimo tego, że jest to książka o budowie domu, jest po prostu uniwersalna i dzięki niej nauczysz się współpracować z ludźmi także poza placem budowy.

 

Opcja 4. ZAKUP MOICH KURSÓW

Zamiast książki możesz także kupić moje kursy. Do każdego kursu otrzymujesz:

+ e-book (format mobi, epub oraz PDF)
+ audiobook (6 godzin)

+ 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

+ Artykuł „Błędy w projektach” (PDF) (18 stron)

10 godzin nagrań (kurs o wyborze i zakupie działki budowlanej)

15 godzin nagrań (kurs o przygotowaniu do budowy)

Zapoznaj się z ofertą moich kursów: KLIKNIJ.

Opinie kursantów:

„Kurs był bardzo pomocny! Udało nam się kupić działkę w rekordowym czasie i oczywiście korzystaliśmy aktywnie przy zakupie z Twoich rad z kursu ? Dzięki wielkie za to, że w sposób bardzo strawny, przepleciony sytuacjami z życia wziętymi podzieliłeś się doświadczeniem i praktyczną wiedzą otwierającą oczy na wiele sytuacji, których żółtodziób nie jest w stanie przewidzieć! Teraz kolejny etap przed nami – mam nadzieję, że dzięki radom z Twojej książki uda nam się go przejść bez bólu i większych strat moralno – finansowych :D” – Joanna Wysocka

„„Kurs jest dla mnie bardzo przydatny, wiele rzeczy mi uświadomił i rozjaśnił. Szczególnie odcinki o weryfikacji działki były dla mnie do tej pory mocno przydatne i pomogły mi dobrze się przygotować w moim przypadku. Moja przygoda z zakupem działki jeszcze się nie skończyła i do kursu często wracam, bo na różnych etapach inne części kursu są szczególnie przydane. Bardzo fajne są szczegółowe opisy z linkami pod każdym odcinkiem, szybko można wyszukać potrzebne informacje z czego dość często korzystam. Z małych minusów (dla mnie) to czasami mam wrażenie, że pewne proste sprawy są omawiane zbyt długo, ale mam świadomość, że kurs jest dla wszystkich i rzeczy, które dla mnie mogą być oczywiste, dla innych takie nie są i każdy, nawet najdrobniejszy aspekt musi być szczegółowo wyjaśniony. Co do działki, to podpisaliśmy już umowę przedwstępną. Notariusz bardzo skrupulatnie wszystko sprawdził i wypunktował sprzedającego, co musi jeszcze załatwić do umowy przyrzeczonej, abym mógł nabyć tą działkę bezobciążeniowo. Oczywiście do pewnego stopnia musiałem niektóre sprawy dopilnować sam (i tutaj kolejny raz przydała mi się pomoc Pana i Pana kurs) i drążyłem nurtujące mnie kwestie aż do znudzenia (spędziliśmy tam ponad 2h!), ale przynajmniej mam wszystko czarno na białym i spokojne sumienie.” – Marcin Stolarczyk

Więcej opinii dotyczących kursu i książki znajdziesz w sekcji referencje.

 

Pozdrawiam i życzę przede wszystkim spokojnej budowy. 🙂

Sławek Zając

slawomir.zajac@poradnik-budowlany.com