49 zł
(+ koszty przesyłki)

Wraz z książką:
• wzory umów
• artykuł „Błędy w projektach”
(szczegóły w tekście)

39 zł
(wysyłka: nie dotyczy)
69 zł
(+ koszty przesyłki)

Wraz z pakietem:
• wzory umów
• artykuł „Błędy w projektach”
• zapis szkolenia „Budowa domu od A do Z” 
(szczegóły w tekście)

390 zł
(darmowa wysyłka)

Książka + 10 godzinny kurs plus:
• materiały pomocnicze (checklisty dobrej działki, arkusz budżetu, formularz oczekiwań wobec domu, wytyczne do umowy przedwstępnej)

Chcesz wybudować dom i potrzebujesz pomocy?

Doskonale pamiętam, jak stresowałem się podczas przygotowań do budowy mojego domu. Pochłaniałem kolejne magazyny budowlane, przeglądałem fora w poszukiwaniu informacji i po pół roku stwierdziłem, że dalej nic nie wiem… Szczerze mówiąc ogarnął mnie paraliż – czułem, że sprawa mnie przerasta i w pewnym momencie chciałem nawet zrezygnować z budowy. To było 9 lat temu, a dalej pamiętam to przykre uczucie.

I nagle dotarło do mnie, że przecież nie muszę znać się na wszystkim. Oczywiste, prawda? 🙂 Uświadomiłem sobie, że wszystkie siły powinienem przeznaczyć na znalezienie porządnego projektanta, solidnego kierownika budowy i rzetelnych wykonawców. Ludzi, którzy nie tylko wykonają dobrze swoją pracę, ale będą także służyć wsparciem i pomocą.

Prowadzę od kilkunastu lat moją firmę. Współpracuję z prześwietnymi ludźmi na których mogę liczyć w każdej sytuacji. Pomyślałem, że muszę zarządzić budową tak, jak moją firmą i nawiązać współpracę z po prostu świetnymi ludźmi. To klucz do udanej budowy.

Jak jednak wybrać właściwego wykonawcę skoro pełno na rynku nierzetelnych i niesolidnych osób? Oj, dużo się naczytałem i nasłuchałem o przeróżnych „fachowcach”… Może słyszałeś o wykonawcy, który wziął zaliczkę po czym po prostu przestał odbierać telefony? A ile razy słyszałeś o „fachowcu”, który miał skończyć pracę już dawno temu, ale ciągle ją przeciąga bo robi w 2 miejscach na raz?  Albo o kimś kto miał już dawno rozpocząć remont, ale ciągle mu coś wypada – a to samochód się zepsuł, a to dziecko chore…

Tak być nie musi!


Posłuchaj jednego z rozdziałów książki. Rozdział 3. Wybieramy wykonawcę. (lektor: Piotr Rybiałek)


 

I to właśnie o współpracy z ludźmi jest moja książka „Jak się wybudować i nie zwariować„. Zawarłem w niej 14 lat mojego doświadczenia jako przedsiębiorcy. Codziennie współpracuję z wykonawcami z przeróżnych branż, negocjacje i ustalanie warunków współpracy to mój chleb powszedni, umiem to robić i jestem w tym dobry.

Nauczyłem się starannie dobierać wykonawców, bo cenię sobie spokój, a nauczyłem się negocjować, bo cenię swoje pieniądze.

 

(Opinia na temat książki z serwisu lubimyczytac.pl)

Książka o budowie domu

Z książki dowiesz się, w jaki sposób wybrać odpowiedniego wykonawcę. Na co zwracać uwagę? Czy brać osoby z polecenia? Ostrzegam przed tym, aby nie brać wykonawców tylko dlatego, że mają wolne terminy lub niskie ceny i udzielam wielu wskazówek.

Opisuję w jaki sposób wynegocjować z wykonawcą dobrą cenę. O stan portfela należy dbać już od samego początku, aby nie przepłacić już od pierwszego etapu budowy. Koszt budowy domu wynosi kilkaset tysięcy złotych więc wydaje się, że 500 złotych w tę czy w tamtą stronę nie ma znaczenia, ale… 500 złotych tu, 1000 złotych tam i nagle na etapie wykończeniówki kończą się pieniądze. Dbaj o pieniądze i naucz się negocjować.

Jeżeli wybrałeś wykonawcę i ustaliłeś z nim dobrą cenę to koniecznie podpisz z nim umowę. I to właśnie o umowach jest trzeci rozdział mojej książki. Dowiedz się dlaczego podpisywanie umów jest ważne, co powinna zawierać dobrze napisana umowa i jak skłonić wykonawcę do złożenia podpisu.


Każdy nabywca mojej książki otrzymuje pakiet wzorów umów z wykonawcami: projektantem, kierownikiem budowy, wykonawcą stanu surowego, elektrykiem i hydraulikiem!


A co dalej? Jeżeli wybrałeś rzetelnego wykonawcę, ustaliłeś z nim satysfakcjonującą cenę i podpisałeś z nim umowę to kusi, aby oddać wszystkie sprawy w jego ręce. Niezależnie jednak od tego z kim nawiązałeś współpracę – bądź czujny. Kontroluj prace i sprawdzaj czy są wykonywane zgodnie z ustaleniami. Nauczę cię jak to zrobić. Dowiesz się także co zrobić w przypadku zauważenia błędów w trakcie wykonywania prac lub po ich zakończeniu.

Pokażę ci także, że ze wszystkich ludzi, którzy będą uczestniczyć podczas budowy Twojego domu to TY jesteś najważniejszy.  Wiem, że masz sporo obaw i wątpliwości dotyczących budowy. Nic dziwnego 🙂 Budowa domu to wiele niewiadomych, trzeba załatwić mnóstwo spraw, podjąć tysiące decyzji…  A im dłużej trwa przygotowanie do budowy tym coraz bardziej jesteśmy tym wszystkim zmęczeni i chcemy iść na skróty. To błąd i pokażę ci jak go uniknąć. Dowiesz się w jaki sposób trzymać się zasad i być konsekwentnym podczas całej budowy.

(Podziękowanie od czytelnika 🙂 

Ale to nie wszystko!

W książce znajdziesz odpowiedź na takie pytania:

w jaki sposób znaleźć dobrą działkę budowlaną i wynegocjować za nią dobrą cenę?

w jaki sposób przygotować się do budowy? Znajomość kosztów budowy domu i swojego budżetu pozwala podejmowanie świadomych decyzji podczas wyboru projektu budowlanego oraz podczas budowy. Pokazuję, w jaki sposób podejmować właściwe decyzje, w taki sposób, aby po prostu starczyło pieniędzy aż do przeprowadzki oraz pokażę, w jaki sposób obliczyłem koszt wybudowania mojego domu. Jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty wiedziałem, ile dokładnie potrzebujemy pieniędzy włącznie z wykończeniem, meblami, kostką brukową i przygotowaniem trawnika!

– oraz rozwiewam wiele wątpliwości dotyczących samej budowy.

Jeśli naprawdę chcesz się zabrać za budowę domu i zwłaszcza, jeśli nie masz jeszcze działki, polecam pakiet VIP, w którym oprócz mojej książki dostajesz dostęp do 10-godzinnego kursu on-line oraz szereg użytecznych materiałów dodatkowych pozwalających znaleźć i bezpiecznie kupić działkę. Kurs pomaga mądrze ZAPLANOWAĆ całą inwestycję już na etapie zakupu działki. Więcej o kursie czytaj tutaj.

Wydanie papierowe, ebook, audiobook + 10 godzinny kurs on-line o wyborze i zakupie działki budowlanej + szereg materiałów pomocniczych (arkusze budżetu, checklista dobrej działki, checklista zakupu, dokument pomagający określić swoje oczekiwania, wytyczne do umowy przedwstępnej). Więcej szczegółów czytaj tutaj.

390 zł (darmowa wysyłka)

Z każdą książką otrzymujesz artykuł „Błędy w projektach” (PDF), z którego dowiesz się:

  • Co powinien zawierać projekt budowlany?
  • Jakie błędy występują najczęściej?
  • Jak znaleźć błędy i braki w naszym projekcie? Dużo przykładów.
  • Co to jest projekt wykonawczy?
  • Dlaczego niektóre projekty kosztują 5000 złotych, a niektóre 30000?


(Opinia na temat książki z serwisu lubimyczytac.pl)

Fragmenty książki:

Kup teraz wydanie papierowe, ebook oraz audiobook.

Wydałem książkę w wersji zarówno papierowej, jak i w formie ebooka oraz audiobooka.

  1. PAKIET – KSIĄŻKA, E-BOOK, AUDIOBOOK

To najlepszy stosunek zawartości do ceny.

Otrzymujesz:

– wydanie papierowe (154 kolorowe strony, oprawa miękka),
– e-book (format mobi oraz epub),
– audiobook (3,5 godziny),

+ 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

+ Artykuł „Błędy w projektach” (PDF) (18 stron)

+ Zapis mojego szkolenia: „Budowa domu od A do Z” (80 minut),
Poruszane tematy:

  • Ile kosztuje budowa domu? Gdzie szukać oszczędności?
  • Działka budowlana. Na co zwracać uwagę? Jak znaleźć dobrą działkę? Jak wynegocjować dobrą cenę?
  • Jak wybrać projekt budowlany? Wady i zalety projektów gotowych i indywidualnych
  • Jak wybrać wykonawcę, projektanta, kierownika budowy? Jak powinna wyglądać przykładowa umowa?

Całkowita cena to 69 złotych + koszt przesyłki (9 zł)

KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ PAKIET (książka, ebook, audiobook, zapis szkolenia)

 

2. KSIĄŻKA – Wydanie papierowe.

154 strony, kolor. Oprawa miękka. Format B5 (250 x 176 mm).

+ 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

+ Artykuł „Błędy w projektach” (PDF) (18 stron)

Cena: 49 złotych + koszt przesyłki (9 zł)

KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ (książka papierowa)

 

3. PAKIET MOBILNY.

e-book (format mobi oraz epub)
audiobook (3,5 godziny)

+ 6 wzorów umów z wykonawcami, kierownikiem budowy i projektantem

Cena: 39 złotych

Materiały są wysyłane natychmiast po złożeniu i opłaceniu zamówienia.

KLIKNIJ, ABY ZAMÓWIĆ (ebook + audiobook)

Materiały elektroniczne są przesyłane od razu po opłaceniu zamówienia, wydanie papierowe wysyłam pocztą priorytetową w ciągu 24 godzin od opłaceniu zamówienia (zwykle dochodzą w 2 dni). Możliwość odbioru osobistego w Warszawie (ul. Świętokrzyska) lub Żyrardowie – proszę o wcześniejszy kontakt.

 

4. PAKIET VIP: książka + kurs.

książka we wszystkich formatach: ebook, audiobook i wydanie papierowe

– dostęp do 10-godzinnego kursu „Jak się wybudować: zakup działki” przeznaczonego dla wszystkich tych, którzy myślą o budowie domu (czytaj więcej o kursie)

– wraz z kursem otrzymujesz szereg użytecznych materiałów dodatkowych (arkusz budżetu budowy domu, dokument pomagający określić swoje oczekiwania wobec domu, checklista do prawidłowego wyboru działki, cheecklista zakupowa działki, wytyczne do umowy przedwstępnej)

Cena: 390 złotych

Dostęp do kursu następuję natychmiast po opłaceniu zamówienia. Książka i wszystkie materiały dodatkowe są wysyłane w ciągu 1 dnia roboczego.

–> KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ I ZAMÓWIĆ <–

Materiały elektroniczne są przesyłane od razu po opłaceniu zamówienia, wydanie papierowe wysyłam pocztą priorytetową w ciągu 24 godzin od opłaceniu zamówienia (zwykle dochodzą w 2 dni). Możliwość odbioru osobistego w Warszawie (ul. Świętokrzyska) lub Żyrardowie – proszę o wcześniejszy kontakt.

Poniżej jeszcze kilka opinii osób, które przeczytały moją książkę:

Najmilsze komentarze pochodzą od osób, które napisały, że przeczytały książkę dwa razy i zamierzają ją przeczytać trzeci raz. Trudno o lepszy komplement 🙂 Bo moja książka, pomimo tego, że jest to książka o budowie domu, jest po prostu uniwersalna i dzięki niej nauczysz się współpracować z ludźmi także poza placem budowy.

 

Pozdrawiam i życzę przede wszystkim spokojnej budowy. 🙂

Sławek Zając

slawomir.zajac@poradnik-budowlany.com