0 Udostępnień

Dzień dobry!

Z dumą ogłaszam, że skończyłem pracę nad kursem „Jak się wybudować”, który pomoże każdej osobie znaleźć działkę i ją bezpiecznie kupić oraz odpowiednio przygotować się do budowy!

Poniżej znajdziesz krótką historię powstania kursu, informację o jego zawartości i cenie.

Krótka historia powstania kursu

Kiedyś myślałem, że wybór odpowiedniej działki pod budowę domu jest w miarę prosty. Owszem, znalezienie działki, która nam odpowiada, wymaga wiele cierpliwości, bo trudno znaleźć działkę taką, która spełnia wszystkie nasze wymagania: a to okolica nie taka, a to sąsiedztwo niezbyt atrakcyjne, dojazdy do pracy zbyt długie lub kształt działki jest niekorzystny. Mimo wszystko znalezienie odpowiedniej działki to tylko kwestia czasu i nie wydaje się to skomplikowane.

Gdy zaczynałem pisać moją książkę „Jak się wybudować i nie zwariować” zdecydowałem, że znajdą się w niej wyłącznie porady, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Uważałem, że nie ma sensu powtarzać ogólnodostępnych informacji na temat wyboru działki tylko po to, aby książka była grubsza. Działkom poświęciłem więc tylko kilkanaście stron, w tym większość zawartych treści dotyczyła negocjacji.

 

Po wydaniu książki dotarło do mnie, że popełniłem błąd.

W ciągu kolejnych miesięcy kontaktowali się ze mną czytelnicy, którzy:

– Kupili działkę i dopiero po jej zakupie zaczęli się zastanawiać, jaki dom chcą wybudować.

– Kupili działkę bez wiedzy o tym, co właściwie można na niej wybudować.

– Kupili działkę bez informacji, ile będzie ich kosztowała całkowita budowa.

W dwóch przypadkach marzenie o własnym domu skończyło się na zakupie działki na której nie można było wybudować nic sensownego.

Byłem zdziwiony liczbą podobnych przypadków. W końcu poszukiwanie działki jest tylko wstępem do pięknej przygody, jaką jest budowa własnego domu. Nie można rozdzielać działki od budynku, który na niej będzie stał. Tymczasem im dłużej prowadziłem bloga i udzielałem porad tym częściej spotykałem się z tym, że wiele osób kupuje działkę po omacku i dopiero po zakupie zastanawia się, co z nią potem zrobić i jaki dom na niej wybudować.

Postanowiłem zbadać temat. Skontaktowałem się z projektantami oraz urzędnikami, którzy zajmują się m.in. pozwoleniami na budowę, planami miejscowymi oraz decyzjami o warunkach zabudowy i okazało się, że sporo osób kupuje działkę bez odpowiedniej wiedzy. Okazało się, że jest dość łatwo sprzedać działkę mającą wadę, która może utrudnić lub nawet uniemożliwić zabudowę.

 

Teraz już wiem, że zakup działki nie jest prosty i wymaga dobrego przygotowania i staranności.

Postanowiłem pomóc osobom, które planują budowę domu i szukają działki. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy przygotowywałem kurs Jak się wybudować: wybór i zakup działki”, aby pokazać, jak wybrać odpowiednią działkę i ją bezpiecznie kupić.

Kurs tworzyłem w każdej wolnej chwili pomiędzy moją pracą zawodową, życiem rodzinnym, prowadzeniem bloga oraz podcastów i udzielaniem porad. Włożyłem w niego mnóstwo pracy i nerwów, ale… oszczędzę Wam szczegółów. 🙂 Nauczka na przyszłość: zawsze sprawdzać przed nagraniem czy jest włączony mikrofon 🙂

Na początku byłem pewien, że cały kurs będzie trwał 3-4 godziny i spokojnie w tym czasie wyczerpię temat.

I znowu się pomyliłem…

Podczas przygotowywania materiałów dużo rozmawiałem ze znajomymi i poznawałem kolejne przypadki nietrafionych inwestycji. Bardzo dużo rozmawiałem z uczestnikami procesu budowlanego oraz specjalistami w obrocie nieruchomości i poznawałem nowe, nietypowe sytuacje, które napotykają budujący. Im więcej przypadków poznawałem, tym więcej materiałów przygotowywałem. Chciałem, aby każdy po obejrzeniu kursu wiedział, jaką kupić działkę i jak uniknąć wszystkich problemów.

Kurs się rozrastał.

W pewnym momencie postanowiłem, że skoro wybór działki i budowa domu są nierozłączne, to kurs powinien dać coś więcej, niż tylko pomóc wybrać dobrą działkę. Z tego powodu kurs zawiera użyteczne informacje pozwalające poznać nasze potrzeby i oczekiwania oraz wybrać dobrego projektanta, rzetelnego kierownika budowy i doświadczonych wykonawców.

Słowem: kurs uczy, jak wybrać i kupić działkę, a po jego obejrzeniu będziesz wiedział, jakie są najważniejsze kroki do wybudowania wymarzonego domu.

Cały kurs w tej chwili trwa ponad 10 godzin (materiał video), a oprócz filmów przygotowałem też checklisty, narzędzia i pomocne formularze.

Poniżej znajdziesz informację o zawartości kursu.

Uwaga: Nie jestem pośrednikiem i nie zarabiam na sprzedaży nieruchomości. Po prostu wiem, jak przygotować się do budowy i unikać problemów. W moich materiałach nie znajdziesz żadnych jawnych czy ukrytych materiałów sponsorowanych: stawiam na przekazywanie obiektywnej i rzetelnej wiedzy. O mojej historii przeczytasz tutaj: o mnie.

Kurs „Jak się wybudować: jak znaleźć i kupić działkę pod budowę wymarzonego domu?”

Do kogo jest skierowany kurs? Jeżeli chcesz wybudować dom, nie masz działki i nie masz pojęcia, jak zacząć, to:

 • Dowiesz się, jaki dom chciałbyś wybudować.

Pomogę ci lepiej poznać Twoje potrzeby i oczekiwania (obecne i przyszłe).

 • Dowiesz się, ile będzie kosztowała Twoja budowa.

Dzięki tej wiedzy będziesz wiedział, czy stać Cię na wymarzony dom.

 • Dowiesz się, jakie parametry powinna mieć Twoja działka.

Jaki rozmiar? Kształt? Usytuowanie względem stron świata? Dostęp do mediów? Jak to wszystko wpłynie na przyszły budynek? W jaki sposób zagospodarować działkę?

 • Dowiesz się, jak znaleźć działkę.

Upewnisz się, że w danej lokalizacji będziesz mógł wybudować wymarzony dom.

 • Dowiesz się, co należy sprawdzić przed zakupem.

Przeanalizujemy plany miejscowe, decyzje o warunkach zabudowy i rozporządzenia.

Nauczę Cię korzystać z narzędzi takich jak geoportal. Przeanalizujemy księgi wieczyste i inne dokumenty.

 • Nauczysz się, w jaki sposób wynegocjować za działkę dobrą cenę i ją bezpiecznie kupić.

 

To tylko ułamek tego, co zawiera kurs. Trudno zamieścić w kilku zdaniach zawartość prawie 11 godzinnego kursu. 🙂 Najwięcej dowiesz się oglądając ten film:

Ale to nie wszystko 🙂

Razem z kursem otrzymasz:

– Moją książkę (wydanie papierowe, ebook i audiobook)

– Checklistę zawierającą szczegółowy spis rzeczy, które potrzebujesz sprawdzić przy zakupie działki.

– Checklistę zawierającą szczegółowy opis działań, które musisz przeprowadzić, by znaleźć i zakupić działkę w sposób bezpieczny.

Formularz „Oczekiwania” oraz arkusze Excel pomagające określić własne preferencje dotyczące domu i kosztów jego budowy.

Wszystkie wspomniane dokumenty (oprócz arkuszy Excel) wysyłam zarówno w formie drukowanej, jak i PDF.

 


Materiały bonusowe

Oprócz mojej książki i niezbędnych narzędzi do odpowiedniego wyboru działki otrzymasz kilka materiałów bonusowych, w tym 2 godzinne szkolenie, w którym omawiam:

 • Ile kosztuje budowa domu?
 • Gdzie można szukać oszczędności?
 • Wady i zalety projektów „gotowych”
 • Adaptacja projektu
 • Droga do pozwolenia na budowę
 • Wady i zalety projektów indywidualnych
 • Jak wybrać projektanta?
 • Jak wybrać kierownika budowy?
 • Jak wybrać wykonawcę?
 • Negocjacje i podpisywanie umów

Kurs będzie uzupełniany o kolejne materiały. Moim celem jest stworzenie miejsca, w którym każda osoba marząca o budowie domu, znajdzie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Ambitnie, ale dam radę. 🙂

Kilka najważniejszych informacji:

– Kurs jest dostępny na zawsze. Nie ma żadnych ograniczeń czasowych.

– Wszystkie odcinki będą dostępne od razu i możesz je oglądać w dowolnej kolejności.

– Oprócz dostępu do kursu otrzymujesz wiele pomocniczych materiałów dodatkowych (także drukowanych).

– Masz 30-dniową gwarancję satysfakcji.

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany, to zapraszam do obejrzenia 2 fragmentów kursu.

Fragment jednego z odcinków o usytuowaniu domu i działki względem stron świata (8 minut).

Fragment z jednego z filmów bonusowych dołączanych do kursu, w którym pokazuję, gdzie szukać oszczędności (8 minut).

Mam nadzieję, że powyższe materiały przekonują do zakupu kursu, który kosztuje tylko ułamek ceny, którą musisz zapłacić za działkę.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań zostaw komentarz, napisz do mnie wiadomość na slawomir.zajac@poradnik-budowlany.com lub zostaw wiadomość na facebooku

Uruchomiłem też specjalną stronę na której znajdziesz wyczerpujący i aktualny opis całego kursu, listę odcinków, FAQ i regulamin: www.jaksiewybudowac.pl

Podziękowania

Kurs nie byłby możliwy gdyby nie pomoc kilku osób:

Filip Krześniak, który nieustannie we mnie wierzy i motywuje do podejmowania kolejnych wyzwań 🙂 To dzięki niemu zacząłem prowadzić webinary (w październiku do nich wracamy), ośmieliłem się zacząć prowadzić podcasty i nauczyłem się występować przed kamerą 🙂 Gdyby nie Filip, nie byłoby kursu. Filip zbudował u siebie studio nagraniowe, redaguje teksty, zajmuje się marketingiem, grafiką, montażem, pisze scenariusze itd. A przede wszystkim jest wizjonerem! Prawdziwy człowiek-orkiestra. Wielkie dzięki za zaufanie!

Piotrkowi Rybiałkowi, który użyczył swojego głosu w podsumowaniach każdego z odcinków. Niektórzy zdążyli go poznać podczas słuchania audiobooka. 🙂  Piotrek był też głównym „testerem” kursu i dzięki niemu kurs jest bezbłędny i przyjazny dla użytkownika.

Magda Myszura. Autorka bloga O prawie budowlanym, która uświadomiła mi, jak bardzo niejasne bywają nasze przepisy i pomogła mi w wielu niejasnych dla mnie kwestiach podczas przygotowywania kursu.

Krzysiek Derdzikowski ze Strefy Pro, specjalista od gruntów rolnych (acz nie tylko), który pokazał mi, jak wiele parametrów trzeba rozważyć przed zakupem działki. Dowiedziałem się też, jak wiele rzeczy często zależy od urzędnika (niestety) i jak trzeba być czujnym na każdym kroku.

Michał Uszyński, który zajmuje się m.in. planowaniem przestrzennym. Dzięki niemu poszerzyłem swoją wiedzę o kreowaniu ładu przestrzennego, zapisów w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego oraz otworzył mi oczy na wiele spraw.

Artur Tomaszek, architekt, którego znacie z cyklu „domy modelowe” (jeżeli nie znacie to zapraszam na jego stronę), który wspomógł mnie wiedzą i przygotował dodatkowe ilustracje do kursu.

Adam Lapko, ilustrator, który przygotował specjalne narzędzie graficzne, dzięki któremu mogłem przygotować kilkadziesiąt ilustracji wzbogacających kurs. Jego fanpage, a tu mała próbka.

Mariuszowi Rybiałkowi, który stworzył film reklamujący kurs i wykazywał niesamowitą cierpliwość z wprowadzaniem do filmu co raz to kolejnych rzeczy 🙂 Polecam!  Fanpage Mariusza.

Dziękuje także niezliczonym znajomym, czytelnikom i wielu osobom bez którego powstanie tego kursu nie byłoby możliwe.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Sławek Zając

 

 

0 Udostępnień