44 Udostępnień

Zapraszam do obejrzenia mojego szkolenia o wyborze wymarzonej działki budowlanej. Szkolenie odbyło się kilka miesięcy temu, ale zupełnie zapomniałem o tym, aby umieścić je na blogu 🙂

O czym opowiadam podczas szkolenia?

 • O tym, jak ważny jest wybór miejsca, w którym chcemy żyć. Lokalizacja jest najważniejsza!
 • Zwróć większą uwagę na czas dojazdu do pracy, szkoły, sklepów, a mniejszą na odległości. Odległość nie ma większego znaczenia, jeżeli cały czas stoisz w korku.
 • Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) i Warunki Zabudowy (tak zwana „wuzetka”). Co to jest i dlaczego przed wyborem działki musisz chociaż mniej więcej wiedzieć, jaki jest twój wymarzony dom?
 • Media. Jakie są koszty uzbrojenia?
 • Kształt działki. Strony świata. Jaki kształt jest najbardziej pożądany?
 • Sąsiedztwo. Uważaj na nieprzyjemne zapachy i hałasy. Porozmawiaj z sąsiadami.
 • Na co zwrócić uwagę przy zakupie działki? Sprawdź czy jest dostęp do drogi publicznej. To, że jakoś dojechałeś na działkę nie ma znaczenia: być może przejechałeś przez grunty należące do innych osób? Uważaj na wysokie wody gruntowe. Wymagaj wykonania badań geologicznych.
 • Nie wierz sprzedającemu na słowo. Sprawdź księgę wieczystą, odwiedz wszystkie urzędy i wszystko dokładnie zweryfikuj. To, czego nie ma na piśmie, nie ma znaczenia.
 • Jak znaleźć wymarzoną działkę budowlaną? Od czego zacząć poszukiwania? Internet nie jest najlepszym źródłem informacji. Proponuję przejechać się po okolicy.
 • Czy korzystać z usług pośrednika? Dobry pośrednik to skarb, ale trudno takiego znaleźć. Większość niewiele wie o nieruchomościach, które sprzedają.
 • Zakup działki budowlanej – negocjacje.
 • Jak uzyskać dobrą cenę za działkę?
 • Odpowiadam na pytania uczestników.

 

Zapraszam do oglądania, ale najpierw ogłoszenie.

Przygotowałem wyczerpujący kurs o wyborze działki budowlanej. Omawiam w nim wszystkie rzeczy związane z zakupem działki pod budowę naszego wymarzonego domu:

 • Pokazuję, jak ważna jest świadomość tego, co chcemy wybudować zanim zaczniemy szukać działki. Podpowiadam, w jaki sposób określić swoje oczekiwania względem przyszłego domu.
 • Pokazuję, jak oszacować całkowity budżet na działkę i dom, i jak ustalić, ile pieniędzy przeznaczyć na działkę.
 • Pokazuję, w jaki sposób wybrać lokalizację działki. Na co zwracać uwagę? Jak podejść do tematu?
 • Opisuję plany miejscowe i warunki zabudowy. Z jakimi ograniczeniami możemy się spotkać?
 • Opisuję działki rolne, leśne, zagrodowe i klasy bonitacyjne. Na jakim gruncie można, a na jakim nie można się wybudować?
 • Pomagam wybrać odpowiedni rozmiar działki i jej odpowiedni kształt. Pokazuję, jak ważne są strony świata i pokazuję, w jaki sposób można umieścić dom na działce.
 • Wiele miejsca poświęcam temu, na co uważać wybierając działkę: mówię o mediach, drogach dojazdowych, gruncie, drzewach, melioracji, konserwatorze zabytków.
 • Pokazuję, jakie odległości powinny być zachowane między domem, a granicą działki, między lasem, a domem i między różnymi elementami (np. między studnią, a szambem). Sporo miejsca poświęcam obszarowi oddziaływania obiektów.
 • W końcu pokazuję jak znaleźć wymarzoną działkę. Opowiadam o różnych możliwościach, pokazuję, ile rzeczy można sprawdzić nie wychodząc z domu. Opisuję w jaki sposób znaleźć na mapach działkę, jak znaleźć plany miejscowe i na co zwracać uwagę.
 • Jak wynegocjować dobrą cenę? Daję wiele przykładów z życia na to, w jaki sposób zaoszczędzić pieniądze.
 • Jak kupić działkę? Wskazuję, jakie sprawdzić dokumenty, pokazuję umowę przedwstępną, pokazuję wszystkie formalności do tego, aby kupić nasz wymarzony teren.
 • Jak rozpocząć budowę? Pomagam wybrać kierownika budowy, projektanta i wykonawców. Pokazuję, jak odpowiednio przygotować się do budowy.

Po obejrzeniu całego kursu kupisz dobrą działkę i zaczniesz budowę!

Razem z kursem udostępniam wiele materiałów dodatkowych: checklisty, arkusze kalkulacyjne, wzór umowy przedwstępnej oraz II wydanie mojej książki. Dużo materiałów.

Z dumą stwierdzam, że nie ma bardziej wyczerpującego kursu na ten temat!

 

Szczegóły dotyczące kursu „Jak się wybudować” znajdziesz na stronie www.jaksiewybudowac.pl

A poniżej obiecany film z jednego z moich szkoleń:

Po ponownym obejrzeniu mojego szkolenia wydaje mi się, że nie dość dokładnie podkreśliłem, jak ważne jest wykonanie badań geotechnicznych. Skoncentrowałem się na wilgoci i wodach gruntowych, ale to nie wszystko. Dzięki badaniom upewnimy się, jakie warstwy gruntów znajdują się na działce i upewnimy się, że jest możliwe posadowienie budynku bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Może się zdarzyć, że na danym terenie będzie niepewne podłoże, a wymiana gruntu może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Może się także okazać, że dobra, solidna ziemia jest tylko na 2 metry, a poniżej niej jest np. torf. Inny przykład: mój przyjaciel znalazł śliczną działkę. Jaka była jej wada? Poprzedni właściciel przez lata wybierał dobrą ziemię (na dobry metr w głąb), a potem nawiózł byle co, aby tylko na oko wyglądało, że wszystko z działką jest ok. Z tego powodu nie warto ufać temu, że na sąsiednich terenach wszyscy się pobudowali bez problemów. Dzięki badaniom unikniemy po prostu wielu problemów i niespodzianek przy budowie domu.

Pobierz megaporadnik w PDF

UWAGA! Pobierz megaporadnik w PDF + rozdział mojej książki (negocjacje)

Otrzymasz na maila napisany przeze mnie megaporadnik o działce budowlanej wraz z rozdziałem z mojej książki na temat negocjowania. Będę informował Cię o nowych artykułach i podcastach publikowanych na blogu oraz moich szkoleniach o tematyce budowlanej. Obiecuję: nie wysyłam żadnego spamu! W każdej chwili możesz się wypisać.Przy okazji zapraszam na mojego fanpage`a. Czasami umieszczam na nim różne miniartykuły. Kilka dni temu napisałem o mojej rozmowie z operatorem koparki, który opowiedział o przeróżnych przekrętach. W skrócie: patrzcie jak sprawnie działa operator. Bardzo powolna praca, mnóstwo przerw, nakładanie na łychę tylko połowy ziemi to przykry standard. Efekt: zamiast za 3 godziny pracy płacimy za 5.

Nie ma cię na budowie, a chcesz mieć pewność, że płacisz za rzeczywiście wykonaną pracę? Zainstaluj kamerę albo poproś sąsiada, aby zerkał co się dzieje. Możesz niby sprawdzić motogodziny, ale nieuczciwy operator podniesie tylne koła, włączy silnik i pójdzie rozmawiać z kumplem, a motogodziny będą ładnie leciały. „Cóż, paliwo drogie i trzeba sobie radzić” – pomyślał zapewne.

Zapraszam: mój fanpage.

 

A na deser reklama mojego kursu 🙂

44 Udostępnień