0 Udostępnień

Kurs „Jak się wybudować: zakup działki” to ponad 20 unikalnych filmów, które pomogą ci znaleźć i kupić dobrą działkę oraz odpowiednio przygotować się do budowy.

Zapewne zetknąłeś się już  moim kursem. Być może widziałeś reklamę,  materiały, które zachęcały do jego zakupu lub filmy zawierające fragmenty kursu?

Być może nawet byłbyś zainteresowany obejrzeniem takiego kursu, ale wahasz się, czy to się opłaca.

Jeżeli tak, przeczytaj poniższą opinię na temat kursu, a następnie przeczytaj korzyści, jakie osiągnęły osoby, które zdecydowały się na jego zakup.

 

Kurs był bardzo pomocny! Udało nam się kupić działkę w rekordowym czasie i oczywiście korzystaliśmy aktywnie przy zakupie z Twoich rad z kursu ? Dzięki wielkie za to, że w sposób bardzo strawny, przepleciony sytuacjami z życia wziętymi podzieliłeś się doświadczeniem i praktyczną wiedzą otwierającą oczy na wiele sytuacji, których żółtodziób nie jest w stanie przewidzieć! Teraz kolejny etap przed nami – mam nadzieję, że dzięki radom z Twojej książki uda nam się go przejść bez bólu i większych strat moralno – finansowych 😀” – Joanna Wysocka

 

Korzyść 1. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy i dużo czasu.

Podczas kursu nauczysz się rozpoznawać zagrożenia o których rzadko przeczytasz w internecie.

 

 • Przykład. 1. Zakup działki bez wykonania badań geotechnicznych może oznaczać konieczność kosztownej wymiany całego gruntu.

Nie ma znaczenia, jak wygląda działka, jeżeli nie będziesz się mógł na niej pobudować.

Na rysunku widzisz przekrój geotechniczny, który określa jaki rodzaj gruntu jest na danej działce.

 

Żółta część oznaczona „II” to warstwa nośna, umożliwiająca posadowienie budynku.

Warstwa III to drobny piasek z domieszką humusu w stanie luźnym. To trudne podłoże budowlane: duża wilgotność oraz zawartość części organicznych pogarszają parametry wytrzymałościowe.

Warstwa IV to glina piaszczysta z humusem w stanie miękkoplastycznym. Na tym gruncie także jest utrudnione posadowienie budynku.

Wniosek? Budowa domu na tej działce będzie wiązała się z koniecznością wymiany gruntu pod całym budynkiem.

Koszt wymiany gruntu: 40 000 zł.

 

 • Przykład 2. Zakup niezweryfikowanej działki może oznaczać drogę przez mękę przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę lub uniemożliwienie budowy.

 

Zerknij na powyższy rysunek. Zielono-czerwona działka jest na sprzedaż. Część zielona oznacza las, a czerwona – część budowlaną. Ktoś kupił taką działkę leśno-budowlaną chcąc się wybudować na części czerwonej.

Niestety budowa na takiej działce nie jest możliwa.

Dlaczego?

Do działki nie ma możliwości doprowadzenia mediów! Nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji, wodociągu lub do energii elektrycznej.

Właściciel działki myślał, że nie będzie z tym problemu. Zobacz, koło działki jest kwadrat oznaczony żółtą strzałką. To wykupiona służebność w drodze wewnętrznej należącej do jednego z sąsiadów. Nie wchodząc w szczegóły: przez ten kwadrat można doprowadzić media.

Problem w tym, że służebność styka się tylko z częścią zieloną działki, a nie z czerwoną, a w opisywanej sytuacji mediów (prądu, wody, kanalizacji) nie można przeprowadzić przez las!

Działka nie ma też służebności na pozostałej części drogi wewnętrznej więc poprowadzenie mediów inną drogą też nie jest możliwe i  inwestor nie dostanie pozwolenia na budowę.

Czy jest możliwość budowy na tej działce?

Są pewne rozwiązania, ale wszystkie są albo drogie, albo czasochłonne.

 • Możliwość 1. Zakup części drogi wewnętrznej. Oznacza to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niestety ta możliwość odpada: właściciel drogi nie zgadza się na sprzedaż.
 • Możliwość 2. Ustanowienie służebności przez drogę wewnętrzną. Właściciel nie wyraża na to zgody. Zostaje sąd.
 • Możliwość 3. Sprzedanie działki i szukanie kolejnej. 🙁

 

Bardzo łatwo jest kupić działkę z dużym problemem! Dzięki kursowi będziesz wiedział, na co zwracać uwagę podczas zakupu działki.

 

Korzyść 2. Odpowiednio przygotujesz się do budowy.

Unikniesz błędów, które popełnia wielu budujących.

Jednym z nich jest zakupienie działki, a potem zastanawianie się „co dalej”.

Czy szukasz działki, ale jeszcze nie wiesz, jaki dom chcesz wybudować? To spory błąd!

Na każdej działce są przeróżne ograniczenia związane z wysokością, szerokością domu, liczbą kondygnacji, powierzchnią zabudowy itp. Nawet, jeżeli teraz wydaje ci się, że te ograniczenia nie są istotne, po zakupie działki, gdy będziesz szukał projektu, może się okazać, że te ograniczenia są kulą u nogi.

Podczas kursu „jak się wybudować – zakup działki” dowiesz się, jaki dom chcesz wybudować, a następnie znajdziesz działkę na której budowa domu będzie możliwa – także pod względem finansowym!

 

Korzyść 3. Otrzymujesz wiedzę, która umożliwi ci sprawdzenie każdej działki.

 

Jest 20-30 rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem. Możesz zlecić analizę dzałki odpowiedniej firmie, ale koszt analizy tylko jednej działki kosztuje ok. 800 – 1000 zlotych. Działek, które będziesz chciał sprawdzić będzie zapewne kilka. Znacznie lepiej nauczyć się samodzielnie sprawdzać interesujące cię działki.

Poza tym firma sprawdzi działkę pod kątem formalności, dokumentów i możliwości zabudowy. To są rzeczy ważne, ale nie zwróci uwagi na Twoje preferencje.

 • Czy na działce wybudujesz wymarzony dom?
 • Jaki działka ma odpowiedni rozmiar, kształt?
 • Jakie jest usytuowanie działki względem stron świata? Czy jest korzystne?
 • Czy w okolicy nie ma żadnych problemów? Co z zapachami, hałasami i sąsiedztwem?
 • Jakie koszty poniesiesz zanim zaczniesz budowę domu? Koszt doprowadzenia mediów, wycięcia drzew, podwyższenia i uporządkowania terenu może kosztować 50000 złotych. Może się opłacać kupić droższą działkę, ale taką, z którą już nic nie trzeba robić?

Po obejrzeniu kursu „jak się wybudować: zakup działki” będziesz doskonale wiedział, czego szukasz i na co uważać.

 

Korzyść 4. Książka „Jak się wybudować i nie zwariować”.

Otrzymujesz moją książkę we wszystkich formatach: w wersji papierowej, audiobook (6 godzin) oraz jako e-book (epub, mobi oraz PDF).

Oczywiście otrzymujesz najnowsze wydanie!

Książka zbiera świetne recenzje:

„Właśnie skończyłem czytać Twoją książkę w bodajże 4 dni (to chyba mój osobisty rekord bo zwykle po 10-20 przeczytanych stronnach zaczynam przysypiać, a Twoją książkę czytałem z wielkim zaciekawieniem i nie mogłem się od niej oderwać).” – Norbert„Od jakiegoś czasu jestem czytelnikiem Pańskiego bloga, a także książki i słuchaczem podcastów. Robi Pan świetną robotę przedstawiając w prosty sposób jak się w ogóle zabrać do budowy domu. Jestem w trakcie zakupu działki budowlanej. Dzięki temu co przeczytałem coraz mniej się boję zaczynać tą przygodę z budową.” – Mateusz Wyrobek

 

Korzyść 5. Dobrze przygotujesz się do budowy.

 

Kurs nie dotyczy tylko zakupu działki!

Po obejrzeniu kursu i po przeczytaniu mojej książki „Jak się wybudować i nie zwariować?’:

 • Określisz swój budżet. Oszacujesz wszystkie wydatki związane z zakupem działki, formalnościami, kredytem i budową domu włącznie z wykończeniówką.
 • Nauczysz się negocjować. Koszt kursu zwróci się po pierwszych rozmowach z wykonawcami.
 • Dowiesz się, jak wybrać projektanta, kierownika budowy i wykonawców.
 • Podpiszesz z wykonawcami dobrą umowę gwarantującą budowę bez stresu.
 • Dowiesz się na co zwracać uwagę podczas współpracy z wykonawcami.

 

Korzyść 6. Otrzymujesz natychmiastowy i nieograniczony dostęp do wszystkich odcinków.

Żadnego czekania na kolejne lekcje!

Po zakupie kursu natychmiast otrzymujesz dane do logowania. 2 minuty po złożeniu zamówienia możesz oglądać wszystkie odcinki w dowolnej kolejności.

Po zakupie będziesz miał także dostęp do wszystkich materiałów dodatkowych, włącznie z moją książką.

PS Kurs będzie dostępny dla Ciebie bez żadnych ograniczeń. Żadnego ograniczenia w czasie!

 

Korzyść 7. Łatwy dostęp do informacji.

Każdy odcinek kursu zawiera film, skrót najważniejszych informacji oraz szczegółowy opis zawartości danego odcinka.

Dzięki temu łatwo znajdziesz interesujące informacje, linki do przepisów i materiałów dodatkowych bez konieczności ponownego odtwarzania filmów.

Łatwo i przyjemnie!

 

 

Szczegółowe opisy pod każdym z filmów są szczególnie doceniane przez osoby, które obejrzały kurs:

„Kurs jest dla mnie bardzo przydatny, wiele rzeczy mi uświadomił i rozjaśnił. Szczególnie odcinki o weryfikacji działki były dla mnie do tej pory mocno przydatne i pomogły mi dobrze się przygotować w moim przypadku. Moja przygoda z zakupem działki jeszcze się nie skończyła i do kursu często wracam, bo na różnych etapach inne części kursu są szczególnie przydane. Bardzo fajne są szczegółowe opisy z linkami pod każdym odcinkiem, szybko można wyszukać potrzebne informacje z czego dość często korzystam.” – Marcin Stolarczyk

 

Korzyść 8. Ponad 10 godzin filmów!

Kurs to ponad 20 filmów, które możesz oglądać w dowolnej kolejności i w dowolnym czasie. Wszystkie odcinki pozwolą Ci kupić działkę i rozpocząć budowę Twojego domu.

Z kursu dowiesz się:

 • Jaki dom warto wybudować?
 • Ile pieniędzy przeznaczyć na zakup działki?
 • Jak wybrać lokalizację działki?
 • Jak określić rozmiar, kształt i w jaki sposób zagospodarować działkę?
 • Ile kosztują media i na co uważać?
 • Jak znaleźć interesującą działkę?
 • Co sprawdzić przy zakupie?
 • Jak zweryfikować działkę za pomocą geoportalu i innych serwisów mapowych?
 • Jak wynegocjować za działkę dobrą cenę?
 • Jakie dokumenty są potrzebne do zakupu?
 • W jaki sposób przygotować się do budowy?

 

Korzyść 9. Poradnik „Błędy w projektach”

Dołączany do kursu 25-stronicowy poradnik (PDF) pozwoli ci dowiedzieć się, co powinien zawierać dobry projekt i jakie błędy najczęściej spotyka się w projektach budowlanych.

Dzięki poradnikowi dobrze przygotujesz się do rozmowy z projektantem i wykonawcami.
Dowiesz się z niego:
 • Co powinien zawierać projekt budowlany?
 • Jakie błędy występują najczęściej?
 • Jak znaleźć błędy i braki w naszym projekcie? Dużo przykładów.
 • Co to jest projekt wykonawczy?
 • Dlaczego niektóre projekty kosztują 5000 złotych, a niektóre 30000?

 

Korzyść 10. Otrzymujesz zniżkę 50 proc. na kolejną część kursu.

Drugi kurs będzie szczegółowo omawiał wszystko to, czego potrzebujesz, aby rozpocząć budowę. Kurs jest w trakcie tworzenia, a jego premierę planuję na wrzesień-październik 2020 roku.

Gdy tylko ukaże się kolejna część kursu, będziesz mógł zakupić go na preferencyjnych warunkach: 50% taniej!

Aktualizacja (01.10.2020): Drugi kurs jest już gotowy. Zapoznaj się z jego zawartością: https://blog.poradnik-budowlany.com/kurs_przygotowanie_do_budowy/

Korzyść 11. Przydatne dokumenty i materiały dodatkowe

Razem z kursem otrzymujesz:

– Specjalny arkusz budżetu pozwalający samemu określić, na jaki dom Cię stać. W trakcie kursu omawiam, jak należy skorzystać z tego przygotowanego przeze mnie narzędzia.

Checklistę zawierającą szczegółowy spis rzeczy, które potrzebujesz sprawdzić przy zakupie działki.

Checklistę zawierającą szczegółowy opis działań, które musisz przeprowadzić, by znaleźć i zakupić działkę w sposób bezpieczny.

Formularz „Oczekiwania” pomagający określić własne preferencje odnośnie domu.

Wytyczne do umowy przedwstępnej z przykładami zapisów, które powinna zawierać bezpieczna umowa zakupu działki.

Korzyść 12. Otrzymujesz wzory umów z wykonawcami.

Otrzymujesz 6 wzorów umów z wykonawcami, które zabezpieczą Twoje interesy podczas budowy.

Są to m.in. wzory umów z:

– generalnym wykonawcą

– wykonawcą stanu surowego

– kierownikiem budowy

– projektantem.

 

Korzyść 13. Otrzymujesz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku dla kursantów.

Po zakupie kursu otrzymujesz link i hasło do zamkniętej grupy na Facebooku. Na grupie dzielę się dodatkową wiedzą. Możesz na niej zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi ode mnie i innych użytkowników.

 

Korzyść 14. Bezpłatny dostęp do aktualizacji.

Kurs cały czas się rozwija. Wciąż nagrywam nowe filmy i przygotowuję nowe materiały. Chcę, aby w kursie znalazły się wszystkie niezbędne informacje dla osób, które szukają działki.

Aktualizacje są dostępne dla wszystkich i zawsze za darmo.

 

Korzyść 15. 30 dniowa gwarancja satysfakcji!

Zakup kursu nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Jeżeli kurs Ci się nie spodoba – napisz wiadomość, a odzyskasz 100% pieniędzy.

Dlaczego postanowiłem wprowadzić taką gwarancję?

Jestem pewny jakości mojego kursu. Kurs kupiło już ponad 100 osób i tylko jedna osoba postanowiła skorzystać z gwarancji satysfakcji. Po prostu 3 dni po zakupie kursu kupiła… dom. Kurs nie był więc już jej potrzebny. 🙂

AKTUALIZACJA: (09.04.2021). Obecnie już ponad 300 osób kupiło opisywany kurs, a łączna liczba osób, które kupiły oba moje kursy wynosi już ponad 500. Dziękuję!

AKTUALIZACJA: (17.05.2021). Obecnie już ponad 400 (!) osób kupiło opisywany kurs, a łączna liczba osób, które kupiły oba moje kursy wynosi już ponad 600. Dziękuję!

Kliknij i kup kurs!

Uwaga: Wpisz kod rabatowy: „15korzysci”, aby otrzymać 20 zł rabatu!

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Sławek Zając

 

 

0 Udostępnień