Czy chcesz wybudować dom i potrzebujesz pomocy?

Czy chciałbyś mieć w jednym miejscu wszystkie informacje niezbędne do tego, aby kupić dobrą działkę w niezłej cenie?

 

Zapraszam na kurs „Jak się wybudować”, który pozwoli ci uniknąć wielu kosztownych błędów i pozwoli dobrze przygotować się do budowy Twojego wymarzonego domu.

Czy wiesz, jak ważne są badania geotechniczne gruntu? Mój znajomy tego nie wiedział i kupił działkę bez tych badań. W sąsiedztwie działki stały już jakieś domy więc co mogło się złego zdarzyć?

Podczas budowy okazało się, że na działce są bardzo wysokie wody gruntowe. Zwiększyło to koszt budowy o 20000 zł.

Czy wiesz, jak ważne jest sprawdzenie kosztu podłączenia mediów takich jak woda, prąd, kanalizacja? Mój kolega kupił działkę z „mediami w drodze”, 8 metrów od granicy. Okazało się, że w tym miejscu sieć wodociągowa jest siecią przesyłową i nie ma możliwości podłączenia się do niej. Najbliższa możliwość była 150 metrów dalej. Koszt: 25000 zł. A czy wiesz, że nie zawsze możesz podłączyć się do wodociągu?

A czy wiesz, że przy zakupie działki należy sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego lub decyzję o warunkach zabudowy nie tylko dla swojej działki, ale też dla działek sąsiednich? Sąsiadująca działka może być łąką, ale jeżeli w dokumentach jest oznaczona jako las, to  będziesz musiał się odsunąć budynkiem od granicy nawet na 12 metrów! Poza tym należy się upewnić, czy za 5 lat nie wyrośnie obok Twojego domu pięciopiętrowy wieżowiec…

 

Z takimi sytuacjami spotykam się od lat. Bardzo dużo osób kupuje działkę oczami, zwracając uwagę tylko jej ładny wygląd i na lokalizację i pomijając sprawdzenie rzeczy, które mogą utrudnić lub uniemożliwić budowę Twojego wymarzonego domu.

Poważnym błędem jest także zakupienie działki, a potem szukanie projektu i zastanawianie się nad tym, jaki dom chcemy wybudować.

KURS „JAK SIĘ WYBUDOWAĆ”

Kurs krok po kroku przeprowadzi cię przez zakup działki. Dzięki niemu kupisz działkę w dobrej cenie i odpowiednio przygotujesz się do budowy.

Podczas kursu opowiadam m.in. o:

  • Twoich oczekiwaniach i potrzebach. Pomagam w ich doprecyzowaniu i pomagam podjąć decyzję, jaki dom wybudować i w jaki sposób wybrać lokalizację działki.
  • O budżecie i wydatkach. Ile pieniędzy przeznaczyć na działkę? Ile pieniędzy będzie kosztowała budowa domu razem z wykończeniem?
  • Jak określić rozmiar, kształt i usytuowanie działki względem stron świata?
  • Jakie dokumenty sprawdzić? Pokazuję księgę wieczystą, wypis z ewidencji gruntów i budynków, plany miejscowe, warunki zabudowy. Każdy z tych dokumentów omawiam krok po kroku.
  • O co pytać właściciela działki? Jakich informacji i dokumentów żądać?
  • Na co uważać przy wyborze działki. Dużo przykładów!
  • Negocjacje. Jak wynegocjować dobrą cenę za działkę? Dużo praktycznych porad.
  • Jak wygląda dobra umowa przedwstępna? Co sprawdzić, zanim podpiszemy umowę sprzedaży.

Dzięki moim radom kupisz dobrą działkę w atrakcyjnej cenie oraz odpowiednio przygotujesz się do budowy.

Z kursu dowiesz się także:

– W jaki sposób wybrać projekt. Czy wybrać projekt indywidualny czy gotowy?

– Jak wybrać wykonawców?

– Jak wybrać kierownika budowy?

Razem z kursem otrzymujesz moją książkę oraz wiele materiałów dodatkowych.

– moją książkę „Jak się wybudować i nie zwariować” w wersji papierowej, audio oraz jako e-book. Książka zawiera mnóstwo praktycznych przykładów oraz zapis moich doświadczeń, a do tej pory kupiło ją ponad 2000 osób.

poradnik „Błędy w projektach”, w którym pokazuję, co powinien zawierać projekt budowlany i pokazuję najczęściej spotykane błędy. Dzięki niemu będziesz lepiej przygotowany do rozmowy z projektantem i wykonawcami.

– specjalny arkusz budżetu dzięki czemu oszacujesz całkowity koszt budowy: od formalności po wykończeniówkę.W trakcie kursu omawiam, jak należy skorzystać z tego przygotowanego przeze mnie narzędzia.

dzialka_budowlana_arkusz_budzetu4

– formularz „Oczekiwania” pomagający określić własne preferencje odnośnie domu.

szczegółowy spis rzeczy, które potrzebujesz sprawdzić przy zakupie działki.

– checklistę zawierającą szczegółowy opis działań, które musisz przeprowadzić, by znaleźć i zakupić działkę w sposób bezpieczny.

wytyczne do umowy przedwstępnej z przykładami zapisów, które powinna zawierać bezpieczna umowa zakupu działki.

Wszystkie dokumenty wyślę też do Ciebie w formie drukowanej.

– 6 wzorów umów z wykonawcami pozwalających zabezpieczyć Twoje interesy podczas budowy.

– aktualizację wiedzy – jeśli dodam coś do kursu, zostaniesz o tym poinformowany i uzyskasz dostęp do materiałów.

 

Kim jestem?

Nazywam się Sławek Zając i od 2012 roku pomagam w wyborze działki i przygotowaniu do budowy wymarzonego domu. Od 2017 roku prowadzę bloga budowlanego, który odpowiada na wiele pytań związanych z przygotowaniami do budowy. Blog odwiedza kilkaset osób dziennie.

Wszystkie moje materiały przygotowuję bardzo rzetelnie i ważniejsze są dla mnie fakty , a nie slogany marketingowe. Zapoznaj się z moimi artykułami i przekonaj się, jak rzetelne są moje publikacje.

Dzięki mojemu kursowi już wiele osób kupiło swoją działkę, a wiele osób już rozpoczęło budowę!

 

Zapraszam na stronę www.jaksiewybudowac.pl

Na stronie znajdziesz darmowe odcinki kursu oraz znajdziesz więcej informacji o kursie.

Zapraszam na www.jaksiewybudowac.pl

Omówienie zawartości kursu:

Pozdrawiam,

Sławek Zając

„Jak się wybudować i nie zwariować” – zakup działki krok po kroku.